עם חניכיים, חייבים לפעול מהר !

ככל שעובר הזמן, נסיגת החניכיים מחמירה ועלולה להתפתח לדלקת ולאובדן שיניים. מהרו והגיעו לאבחון ראשוני וליצירת תכנית טיפולים יעילה וטובה, כך תימנעו מכאבים מיותרים ומפגיעה אסתטית ובריאותית כאחד.

אצלנו, במרפאת המומחים של פרופ' איתן מיזיריצקי תמצאו את כל המידע הדרוש למניעת נסיגת חניכיים ומחלות חניכיים נוספות ואת כל דרכי הטיפול החדשות להשבת החניכיים למקומן, ורודות ורכות.

אנחנו מחכים לכם עם:

  • ניסיון של יותר מ-20 שנים
  • צוות מומחים לכל מחלת חניכיים אפשרית
  • מכשור חדש וטכנולוגי לאבחון מדויק
  • כל הידע הדרוש לטיפול ומניעה של נסיגת חניכיים
  • אווירה משפחתית וחמה

אסור לדחות! לקבלת טיפול בנסיגת החניכיים פנו אלינו עוד היום

איך מתבטאת נסיגת חניכיים? 

נסיגת חניכיים באה לידי ביטוי בשינוי מקום החניכיים על השן וחשיפת שורשי השן. במצב מתקדם יכולה גם להיות פגיעה בעצם השן וברקמות התומכות בה. 

התסמינים העיקריים הם: הופעה של כאבים ונפיחות בחניכיים, דימום בזמן צחצוח השיניים או בעת לעיסה של מאכלים קשים, ריח לא נעים מהפה, רגישות לשינויי טמפרטורה ושיניים מתנדנדות. בנוסף, עלולים לחול שינויים במראה האסתטי, כגון מרווחים גדולים בין השיניים, שיניים שנראות ארוכות ובולטות יותר ועוד. גם אם אתם חווים רק אחד מהתסמינים, כדאי שתפנו במהירות לקבלת טיפול מקצועי של רופא שיניים מומחה. 

כיצד מתפתחת נסיגת חניכיים בפה? 

ישנן סיבות רבות הגורמות להיווצרות של נסיגת חניכיים, מלבד מחלת חניכיים. בין הגורמים המשמעותיים, ניתן למנות את צחצוח השיניים בצורה אגרסיבית והצטברות של אבנית בחניכיים היוצרת רובד חיידקים. סיבות נוספות הן עישון, פגיעה בחניכיים כתוצאה מפירסינג בשפה, גירוד בעזרת הציפורניים או בחפץ זר, טיפול אורתודנטי ליישור שיניים, נסיגה טבעית כתוצאה מגיל מבוגר, מבנה לסת עם עצם דקה סביב שיניים ועוד. 

איך ניתן למנוע נסיגת חניכיים? 

נסיגת חניכיים ניתן למנוע בעזרת אימוץ הרגלים של שמירה על בריאות הפה והשיניים מגיל צעיר. כך, לגבי צחצוח נכון של השיניים, שימוש קבוע בחוט דנטלי, הסרת אבנית באופן שוטף ובדיקות שגרתיות אצל רופא שיניים וניקוי והדרכה אצל שיננית. 

בנוסף, בכל מקרה שבו מתחילה נסיגה מקומית בחניכיים, צריך לפנות מיד לבדיקה ואבחון אצל רופא שיניים מומחה למחלות חניכיים ולהישאר במעקב כדי לוודא שהמצב אינו מחמיר בפתאומיות. ככל שהנסיגה תאובחן בשלב מוקדם, ניתן יהיה לטפל בה ולהימנע מטיפולים מורכבים כגון ניתוח להשתלת חניכיים.

מהו הטיפול היעיל ביותר כנגד נסיגת חניכיים? 

במקרה של נסיגה התחלתית בחניכיים, מומלץ לפנות לטיפול אצל רופא מומחה, הכולל ניקוי עמוק של שורשי השן החשופים, הרקמות וכיסי החניכיים. זאת, במטרה להסיר את האבנית מהשכבות העמוקות של השן ולעצור את התפתחות הנסיגה. 

מהי האופציה הניתוחית לנסיגת חניכיים (ניתוח חניכיים)? 

ניתוח חניכיים ניתן לעשות במצבים מורכבים, בהם כתוצאה מנסיגת החניכיים, יש רגישות יתר בשיניים, הפרעה אסתטית בולטת או עששת בשורשי השיניים. מטרת ההליך הכירורגי היא לכסות את שורשי השן החשופים באמצעות השתלת רקמה חדשה. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית ולאחר כמה שבועות ניתן להחזיר לחניכיים את המראה היפה והצבע הטבעי שלהן. 

מהן דרכי הטיפול והשיקום היעילות והיתרונות הבולטים של מרפאת המומחים?

למרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי יש ניסיון רב במניעה וטיפול יעיל של נסיגת חניכיים והחזרתם למקום במצב תקין. במרפאה ניתן לאבחן באמצעות סדרה מקיפה של בדיקות וצילומי רנטגן, באיזה רמה נמצאת נסיגת השיניים ולהתאים תוכנית טיפולים אישית. צוות המומחים המקצועי והמנוסה של מרפאת השיניים, משתמש במכשור טכנולוגי מתקדם ובדרכי טיפול חדשניות ויעילות. לאחר טיפול בנסיגת חניכיים ניתן לשקם את המראה האסתטי של השיניים והפה באמצעות התקנה של כתרים או ציפוי חרסינה. 

לפרופ' מיזיריצקי – רופא שיניים מומחה לשיקום הפה, יש את הניסיון המקצועי, הידע והכלים המתקדמים הדרושים כדי לאבחן בצורה מדויקת את נסיגת החניכיים ולהעניק את הטיפול האופטימלי במסגרת מרפאת המומחים שלו בצורה מהירה וטובה. זאת, לפי מצבו של כל מטופל ותוך מתן יחס אישי וחם.