תותבות נשלפות על גבי שתלים

יש פתרון!

תותבות נשלפות הנתמכות על ידי שתלים הוא פתרון דנטלי מרשים המאפשר אחיזה טובה יותר מצד אחד אך גם אפשרות לשלוף את התותבות מצד שני. כיצד זה קורה?
ובכן, שתלים דנטליים עשויים סגסוגת טיטניום מוחדרים אל עצם הלסת בארבעה מקומות שונים. הם משמשים כעוגנים לתותבות ומחזיקים אותן מהודקות אל רקמות הפה. בצורה זו, נושא התותבות אינו חש בתזוזה ובאי נוחות ויכול להיות סמוך ובטוח כי התותבות תישארנה במקומן ללא תזוזה. בלסת התחתונה ניתן לתמוך תותבת גם על שני שתלים בלבד אם לא ניתן למקם שתלים נוספים מסיבות שונות.

התהליך עצמו

תותבות נשלפות הנתמכות על ידי שתלים הוא תהליך שיקומי-כירורגי אשר מומחה לשיקום הפה יידע לתכננו ולבצעו בצורה הטובה והאיכותית ביותר. כאמור, התהליך הכירורגי כולל החדרת שתלים דנטליים לעצם הלסת והרכבת התותבות הנאחזות ונתמכות בשתלים.
ישנן שתי דרכים לעשות זאת:

  • באופן הדרגתי – כלומר, החדרת השתל, המתנה של שלושה עד שישה חודשים, חשיפת השתל, הרכבת השיקום על גבי השתלים
  • העמסה מיידית של שתלים – תהליך אחד הכולל את החדרת השתלים והרכבת התותבות שהוכנו מבעוד מועד. תהליך זה דורש תנאים קליניים מסוימים עליהם מחליט המטפל.

מומחה לשיקום הפה הוא האדם המקצועי המתכנן והמחליט על אופן הטיפול וסוגו. בעזרת נתונים הכוללים צילומים, בחינת רקמות, הערכה אסתטית ומצב בריאותי של המטופל, יכול המומחה לבנות תזרים של טיפול מוצלח אשר בסופו בעל התותבות יוכל לחייך בפה מלא.

זקוקים לייעוץ אישי בנושא השתלות שיניים?
צרו קשר עוד היום…