כתר זירקוניה וחרסינה - כל המידע | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  כתר זירקוניה וחרסינה לשן קדמית – כל המידע מחירים ותמונות

כתר זירקוניה וחרסינה לשן קדמית – כל המידע מחירים ותמונות

כתרי חרסינה הם הכתרים הטובים והמתאימים ביותר לפיו של אדם. עובדה זו נובעת מהיתרונות של החרסינה כחומר חזק, עמיד ודומה בצבעו לשן המקורית. זו הסיבה מדוע רופאי השיניים מעדיפים להשתמש בחרסינה על מנת לחקות ולשחזר שן רגילה.

כתרי חרסינה יכולים לבוא בשתי תצורות עיקריות:

  • כתר מתכת מצופה חרסינה.
  • כתר מחרסינה מלאה.

מבחינה איכותית, אין הבדל בין שני סוגי הכתרים ושניהם חזקים ועמידים. יחד עם זאת, מבחינה אסתטית, לכתר מחרסינה מלאה, אוזירקוניה, יש יתרון ניכר ומשמעותי. למעשה, בשיניים הקדמיות נעדיף כתרי זירקוניה מאשר כתרים על בסיס מתכת על מנת לבטל את האפשרות לנימה אפורה בחיבור שבין שורש הכתר לחניכיים ולהגיע כמה שיותר קרוב לשחזור שן אמיתית.

טכנולוגיות חדשות

כתרי חרסינה ללא מתכת או כתרי זירקוניה, הם בעיקר לצרכים אסתטיים ולכן ימוקמו, בדרך כלל, בשיניים הקדמיות, שם הדרישה לאסתטיות מובהקת יותר. גם בתחום זה יש התפתחות ושיטות חדשות וכתרי הזירקוניה נכנסים יותר ויותר לשימוש גם בשיניים אחוריות ובגשרים קצרים, לאחר שחוזקם ועמידותם נבחנה לאורך השנים.

לאחרונה ולמעודכנת ביותר קוראים: CAD/CAM והיא משפרת את היכולת לדייק בצורת השן המשוחזרת. מדובר על סורק אופטי אשר מעביר למחשב תמונה מדוייקת של השן המושחזת שאליה מיועד הכתר. התמונה נשלחת למעבדה ושם מייצרים את כתר החרסינה לפי הנתונים באמצעות מחרטה ממוחשבת.
למעשה, טכנאי המעבדה רואה את השן בדיוק כפי שהיא באמת וכך קל לו יותר להתאים את הכתר בצורה מושלמת. לאחר שכתר החרסינה מושלם, מלבישים אותו על המבנה ומקבלים שן חדשה, שחזור מדויק של השן המקורית.

מחיר כתר זירקוניה

כתר זירקוניה עשוי לעלות בין 4500 ל6500 ש"ח, כאשר כתר עבור שן הממוקמת באיזור הקדמי, ודורשת רמת אסטטיקה גבוהה, יעלה יותר מכתר עבור שן הממוקמת באיזור אחורי

יתרונות כתרי החרסינה

יותר ויותר מטופלים מעדיפים להשקיע את כספם בכתרי חרסינה מלאה וזאת משום היתרונות הברורים של החרסינה:

  • החרסינה אינה מגרה את החניכיים כלל, בניגוד לכמה מתכות העלולות לגרום לגירוי ולכאבים.
  • החרסינה אינה סופחת חומצות וצבעי מאכל.
  • החרסינה אינה משנה את צבעה לאורך שנים.
  • החרסינה הנה פתרון לאנשים שאלרגים למתכות ואינם מעוניינים במתכות בפיהם.

יחד עם זאת, טכנולוגיה חדישה לכתרי חרסינה דורשת את מיומנות המרפאה ורופא שיניים מומחה לשיקום הפה הינו מעודכן ביותר בתחום מתפתח זה. רק כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי כתרי החרסינה יתאימו לפיכם בדיוק, יחזיקו שנים רבות וטובות ויענו על הצורך האסתטי של שיניים לבנות ויפות.

למידע נוסף על כתר חרסינה ללא מתכת

לקריאה נוספת בנושא כתרים: כתר חרסינה

מעוניינים לדעת עוד על טכנולוגיות חדשות?
צרו קשר עוד היום

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!