יישור שיניים שקוף ללכת עם ולהראות בלי | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  יישור שיניים שקוף – ללכת עם ולהראות בלי

יישור שיניים שקוף – ללכת עם ולהראות בלי

אתם נורא רוצים ליישר את השיניים ולזכות סוף סוף בחיוך שדמיינתם כל החיים, אבל ממש לא בא לכם לשים על השיניים את כל המתכות האלה, מה אתם בני שש עשרה עם רסן בשיניים? לא מתאים לכם בגילכם לחשוף פה מלא חוטי מתכת. מה עושים? איך מיישבים בין התשוקה לשיניים ישרות לבין המגבלה של חיוך מלא ברזלים?

למזלנו עולם הרפואה הולך ומתפתח כל הזמן, וכך גם תחום האורתודנטיה שמציע היום יישור שיניים שקוף. כלומר התקן ליישור שיניים שכמעט ולא נראה לעין. הקץ למבוכה ולאי הנעימות, לא כל העולם צריך עכשיו לדעת שהחלטתם ליישר את השיניים.

מה זה אומר, יישור שיניים שקוף?

מדובר בסדרה של מיישרים שקופים שמותאמים באופן אישי למצב השיניים שלכם ולתזוזה המתוכננת, בכול שלב ושלב בטיפול. זאת אומרת, בכול כמה שבועות אתם מקבלים מיישר שקוף חדש שמותאם לתזוזה שחלה בשיניים ולתכנון הכללי של תנועתן שאמור להביא כל שן למקומה הנכון.

המיישרים השקופים הראשונים מותאמים למצב השיניים הקיים כך שדי קל להתרגל אליהם, ולאחר כמה שבועות מוחלפים המיישרים הישנים בחדשים. טיפול שכזה יכול לקחת כשנתיים, תלוי במצב השיניים שלכם ובמידה שבה אתם מקפידים למלא אחר הוראות האורתודנט. במשך הזמן הזה צפו להחליף כחמש או אפילו כעשרים מיישרים עד שהטיפול יגיע לסיומו.

יישור שיניים שקוף – הכנות במעבדה

את יישור השיניים השקוף יוצרים במעבדה. הטיפול מתחיל בתבנית מנשך שנלקחת מהמטופל, בצילומי פנים ובצילומי רנטגן פנורמיים של השיניים. היום יש אפשרות להשתמש בסריקה דיגיטלית במקום בתבנית.

במעבדה מכינים שלושה מודלים תלת ממדיים של מצב השיניים הקיים והצפי למצב השיניים הרצוי בסופו של דבר. לפעמים יש צורך להוסיף לשיניים אקריליק שילחץ ויגביר את תנועת השיניים למקום הנכון.

במי תלויה הצלחת הטיפול?

יישור שיניים שקוף הוא התקן נשלף שניתן להוציא בזמן האוכל או ניקוי השיניים. לכן, ההצלחה של הטיפול בהתקן זה תלויה מאוד במידה שבה המטופל משתף פעולה ומקפיד על הוראות הרופא. כלומר, במקרה של התקן נשלף המטופל יכול לשלוט במכשיר ולכן הצלחת הטיפול תלויה מאוד במידת האחריות והמשמעת שהוא מפגין.

כדי שהשיניים שלכם יתיישרו חשוב שההתקן יישאר בפה במשך כ-22 שעות ביממה. זאת אומרת שאם שכחתם להחזיר את ההתקן לפה לאחר צחצוח שיניים ונרדמתם בלעדיו, אתם מעבירים כמה שעות טובות בלי שהמיישר יפעיל את הלחץ הנדרש על השיניים. מובן מאליו שהתנהגות שכזו מאטה את ההתקדמות של תזוזת השיניים למקומן הראוי.

למי זה מתאים

לא כל אדם עם שיניים עקומות יכול ליהנות מיישור שיניים שקוף. לכן, חשוב קודם כל להיבדק על ידי אורתודנט ולקבל חוות דעת ראשונית אם מצב השיניים שלכם מתאים ליישור שכזה. הערכה זו כרוכה בצילומי רנטגן לא רק של השיניים אלא לפעמים גם של הלסתות והגולגולת.

כאשר כל המידע הזה נמצא בידיו של הרופא הוא יכול לקבוע אם השיניים שלכם מתאימות לטיפול בשיטת היישור השקוף. קחו בחשבון שאם השיניים שלכם צפופות, אם יש לכם מרווחים גדולים בין השיניים או בעיות קשות במנשך, כנראה שרק גשר בשיניים יוכל לסייע לכם להזיז את השיניים למקומן הראוי.

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!