טיפולי שיניים בהרדמה מלאה | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

  הפחד מטיפולי שיניים עתיק ונפוץ בכל התרבויות מאז ומתמיד. הפחד הזה הוא כל כך בסיסי עד שהסקרים מצביעים על כך ש- 80% מהאוכלוסייה בישראל נושאים עמם מידה מסוימת של פחד מטיפולי שיניים ו- 15% מעידים על חרדה חריפה.

  החרדה מטיפולי שיניים, מובנת ככל שתהיה, גורמת לאנשים רבים להזניח את היגיינת הפה ולהגיע למצבים של מחלות חניכיים מתקדמות, עששת חריפה ואיבוד שיניים. חשוב להדגיש כי בעיות שיניים אינן נעלמות מעצמן אלא הולכות ומחריפות ככל שההזנחה נמשכת. בסופו של דבר, ביקור במרפאת השיניים הוא בלתי נמנע.

  רבים מהחוששים מצביעים על תהליך ההרדמה כתהליך טראומטי ומתדלק חרדה. ההרדמה נעשית על ידי החדרת מזרק אל חלל הפה על מנת להרדים את האיזור שבו הולכים לטפל. הפחד ממחטים בשילוב עם החרדה מטיפולי שיניים הופכים להיות סיבה מצוינת לפוביה.

  העובדה הפשוטה היא כי הרדמה מקומית בעזרת מזרק אינה כואבת כלל וחוץ מחוסר נעימות קל כמעט ולא מרגישים דבר. לאחר הזריקה המקום מורדם ואפשר לקדוח ולטפל ללא כאבים. היכולות של רופאי השיניים כיום ובתוספת הטכנולוגיה המשופרת הופכות את הביקור אצל רופא השיניים להרבה פחות טראומטי מבעבר.

  בנוסף, במרפאות המובילות פיתחו גישה אדיבה ומרגיעה כלפי הלקוח ועל ידי חשיפה הדרגתית למכשירים הרפואיים ולטיפול עצמו, מאיינים את החרדה הטבעית. כלומר, הטיפול בחרדה הוא שילוב של טכנולוגיה מתקדמת ושיטות פסיכולוגיות.

  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

  למרות כל הנאמר לעיל, ישנם עדיין לא מעט אנשים הסובלים מחרדת טיפול שיניים ואינם מוכנים להרדמה מקומית בעזרת זריקה. אולם, גם אנשים אלה זקוקים לטיפולי שיניים בדיוק כמו כולם ולכן, בשנים האחרונות התפתחה שיטת טיפול בהרדמה מלאה.

  למי מתאימים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

  • מטופלים בעלי חרדה דנטלית חריפה
  • מטופלים עסוקים שאינם מצליחים לייצב שגרה של טיפולי שיניים קבועים
  • מטופלים הזקוקים למספר טיפלים מורכבים וארוכים.
  • מטופלים הסובלים מבעיות רפואיות מיוחדות ועדיף להם לטפל בשיניים באופן מרוכז ומבוקר.

  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים למי שאינם מסוגלים לבצע את הטיפולים בצורה הדרגתית ותוך כדי הרדמה מקומית בלבד. חשוב להדגיש כי טיפולי שיניים בהרדמה מלאה אינו פתרון ראשון לבעיות השיניים. רופא שיניים מומחה יידע כיצד להתמודד עם החרדה של המטופל ולאלחש את האיזור הפגוע בצורה מבוקרת, נעימה ולא מכאיבה.

  התייעצות עם רופא השיניים

  כך או כך, רק רופא שיניים מומחה ועתיר נסיון יוכל להמליץ על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. בשלב הראשון נערכת בדיקה דנטלית מקיפה הכוללת צילומי רנטגן ובדיקה קלינית ונקבעת תוכנית הכוללת את כל צרכיו הדנטליים של המטופל.
  לאחר מכן מתכנסת ועדה של רופאים מומחים המאשרים את התוכנית והמטופל נשלח לסדרת בדיקות שיאשרו את מוכנותו לטיפולי שיניים בהרדמה מלאה. על כל הפרוייקט הזה מפקח רופא שיניים מומחה לשיקום הפה המכין את התוכנית ומאגד את שאר המומחים לצורך הטיפול.
  חשוב להבין כי טיפולי שיניים בהרדמה מכילים שני צוותים. הצוות הראשון כולל אחיות חדר ניתוח ורופא מרדים ואילו הצוות השני כולל רופאי שיניים מומחים. המטופל חייב לעבור את האישור של שני הצוותים על מנת לגשת לטיפול.

  אז מה עדיף – טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או הרדמה מקומית?

  ביקור שגרתי אצל רופא שיניים לא חייב לכלול הרדמה מקומית או החלטה על הרדמה מלאה. למעשה, ביקור אצל מומחה לשיקום הפה הוא המהלך הראשון וההכרחי לקראת ביטול החרדה הטבעית מרופא השיניים. רק הרופא יוכל להמליץ לכם על שיטת טיפול ולהסביר לכם בפרוטרוט את המהלכים הדנטליים. זכרו, ידע הוא כוח והגורם הראשון להפחתת החרדה.

  למידע נוסף על טיפולי שיניים בהרדה מלאה וקביעת תור – צרו עמנו קשר >>

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!