הוצאת שתלים מהפה | שתלים דנטליים שנכשלו | שתל דנטלי כואב
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  המדריך המלא להוצאת שתלים מהפה (שתל שנכשל)

  המדריך המלא להוצאת שתלים מהפה (שתל שנכשל)

  נפתח בחדשות הטובות: 98% (!) מהשתלות השיניים מסתיימות בהצלחה כאשר השתל מתאחה היטב עם עצם הלסת, מונע את ספיגתה ושורד למשך עשרות שנים ואפילו לאורך כל החיים. שתל שנקלט היטב בפה למעשה מתנהג כמו שיניים טבעיות בכך שהוא מסוגל להעביר לעצם את הכוחות המופעלים על הכתר באופן שווה ולא מעביר אותם לשיניים סמוכות, כמו שעושים גשרים קבועים נתמכי שיניים.

  חשוב גם להסביר שבאופן אבסורדי ולמרות החשיבות של ניסיון והתמחות בתחום, בישראל לא נדרשת התמחות ספציפית כדי לבצע השתלות שיניים וכל רופא שיניים יכול לבצע את הטיפול.

  השתלת שיניים אצל מומחה לשיקום הפה

  ברפואת השיניים קיימות שלוש התמחויות עיקריות שמשתייכות לתחום השתלים הדנטליים:

  • כירורגיית פה ולסת
  • מחלות חניכיים
  • שיקום הפה

  שתי ההתמחויות הראשונות קשורות באופן ישיר להיבטים הטכניים של אופן החדרת השתל ללסת וההתמחות השלישית מביאה איתה גם הסתכלות רחבה יותר על הפה, על מערכת הלעיסה והמפגשים בין השיניים, על דרך השיקום של מערכת הלעיסה ועל טיפולים נלווים שנדרשים וכן את היכולת לתכנן ולפזר את השתלים באופן מדויק בפה תוך התחשבות בהיבטים האסתטיים והתפקודיים.

  כשמבינים את התמונה המלאה אין כל ספק שעדיף לבצע השתלה אצל רופא שיניים שמתמצא לעומק בשיקום שיניים, כי הרי המטופלים מגיעים לטיפול על מנת לקבל שיניים יפות ותפקודיות והשתלים הם רק האמצעי להגיע לכך. עם זאת, גם לרופא מומחה לשיקום הפה ומנוסה אין כל דרך להבטיח במאת האחוזים את הצלחתה של השתלת שיניים ולמרות שמדובר במקרים נדירים, כשל בשתל אכן מתרחש כאשר הסיבות לכך הן מגוונות.

  הסיבות לכישלון שתלים

  ישנם כמה גורמים לכישלון של שתלים כאשר הכשלים עשויים להופיע בשלבים שונים של הטיפול.

  כישלון בשלבים מוקדמים זהו כשל שעשוי להיות קשור בניסיונו של רופא השיניים ונגרם בעקבות הכנה לא נכונה של העצם. עם זאת, כישלונות מוקדמים יכולים להיגרם גם מזיהום במהלך הניתוח או איכות גרועה של העצם.

  כישלון בשלבים מאוחרים אלה הם כשלים אשר מתעוררים לאחר ההשתלה כמו תזוזה או שבר של השתל בעקבות עומס יתר, דלקת חניכיים באזור השתל או טראומה בסגר הפה.

  הפתרונות לכישלונות שתלים דנטליים

  גם את הפתרונות לשתלים שכשלו אפשר לחלק לשלבים.

  • ראשית יש לטפל ברקמה הפגועה או בדלקת שנגרמה סביב השתל. תלוי במצב, הטיפול יכול לכלול הסרה כירורגית של הרקמה, אנטיביוטיקה או, במקרים חמורים יותר, שילוב של חיטוי עם תהליך שיקום עצם.
  • לאחר שטופלה הדלקת יבצע רופא השיניים אבחון כדי לקבוע את הגורמים לכישלון במטרה להימנע מהישנות המקרה בהמשך. האבחון יכלול בדיקה פיזית וכן הדמיית CT של חלל הפה, ורק לאחריו יוחלט על תהליך ההשתלה מחדש.
  • לעיתים קרובות עדיף שלא לנסות לתקן את ההשתלה הנוכחית שנכשלה אלא להוציא את השתל, לבנות תוכנית טיפול חדשה שתיקח בחשבון את גורמי הכישלון של ההשתלה הקודמת, ולבצע השתלת שיניים חדשה.

   

  לפרטים וקביעת תור במרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי צרו קשר באתר או התקשרו לטלפון 03-6449139 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!