כל המידע על תותבות על שתלים | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  תותבות על שתלים

  תותבות על שתלים

  תותבות נשלפות הן אילוץ דנטלי הנובע מהרס השיניים עקב עששת חמורה, מחלת חניכיים או חבלה, ללא היכולת לשחזרן בשום דרך. האדם בעל התותבות הנשלפות  יכול להוציאן ולהחזירן כאוות נפשו. לתותבות נשלפות יש ערך תפקודי כגון לעיסה ואכילה, כמו גם ערך אסתטי.
  בנוסף לקשיים התפקודיים, תותבות נשלפות טומנות בחובן גם חוסר נוחות וחשש תמידי שמא התותבת תיפול ותצא בתזמון הלא נכון. עניין זה הוא קריטי לאדם בעל התותבת והרבה פעמים יכול לפגום בביטחון העצמי ובאיכות החיים הכללית.
  תותבות נשלפות מחוברות לעצם הלסת בעיקר בעזרת וואקום הנוצר בינן לבין רקמות הפה, כך שלמעשה, אין שום דבר המחבר אותן בצורה פיזית וקבועה. עובדה זו מחמירה כאשר יש צורך בתותבות נשלפות ללסת התחתונה. ללסת התחתונה צורת פרסה, מה שמקשה על הידוק התותבת ומקנה תחושת חוסר אחיזה תמידית.

  יש פתרון!

  תותבות נשלפות הנתמכות על ידי שתלים הוא פתרון דנטלי מרשים המאפשר אחיזה טובה יותר מצד אחד אך גם אפשרות לשלוף את התותבות מצד שני. כיצד זה קורה?
  ובכן, שתלים דנטליים עשויים סגסוגת טיטניום מוחדרים אל עצם הלסת בארבעה מקומות שונים. הם משמשים כעוגנים לתותבות ומחזיקים אותן מהודקות אל רקמות הפה. בצורה זו, נושא התותבות אינו חש בתזוזה ובאי נוחות ויכול להיות סמוך ובטוח כי התותבות תישארנה במקומן ללא תזוזה. בלסת התחתונה ניתן לתמוך תותבת גם על שני שתלים בלבד אם לא ניתן למקם שתלים נוספים מסיבות שונות.

  התהליך עצמו

  תותבות נשלפות הנתמכות על ידי שתלים הוא תהליך שיקומי-כירורגי אשר מומחה לשיקום הפה יידע לתכננו ולבצעו בצורה הטובה והאיכותית ביותר. כאמור, התהליך הכירורגי כולל החדרת שתלים דנטליים לעצם הלסת והרכבת התותבות הנאחזות ונתמכות בשתלים.
  ישנן שתי דרכים לעשות זאת:

  • באופן הדרגתי – כלומר, החדרת השתל, המתנה של שלושה עד שישה חודשים, חשיפת השתל, הרכבת השיקום על גבי השתלים.
  • העמסה מיידית של שתלים – תהליך אחד הכולל את החדרת השתלים והרכבת התותבות שהוכנו מבעוד מועד. תהליך זה דורש תנאים קליניים מסוימים עליהם מחליט המטפל.

  מומחה לשיקום הפה הוא האדם המקצועי המתכנן והמחליט על אופן הטיפול וסוגו. בעזרת נתונים הכוללים צילומים, בחינת רקמות, הערכה אסתטית ומצב בריאותי של המטופל, יכול המומחה לבנות תזרים של טיפול מוצלח אשר בסופו בעל התותבות יוכל לחייך בפה מלא.

  לפרטים על תהליך טיפול תותבות על שתלים וקביעת תור במרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי צרו קשר באתר או התקשרו לטלפון 03-6449139 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!