סתימות אמלגם | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  סתימת אמלגם

  סתימת אמלגם

  מחלת השיניים הנפוצה ביותר בעולם היא העששת. היא פוגעת ב- 99% מאוכלוסיית העולם ברמה זו או אחרת. עששת היא למעשה רקבון חומר השן אשר במקרה של הזנחה ממשיך עד לאיבוד השן לגמרי.
  אולם, טיפול בעששת הוא פשוט ביותר ונחשב כרפואת שיניים משמרת בלבד. ביקור תקופתי אצל רופא השיניים ימנע התפתחות עששת והחמרתה, זאת על ידי הסרה של העששת מהשן וסתימת החלל שנוצר.
  חשוב להדגיש כי ככל שהעששת תטופל בהקדם, כך השיניים יישמרו טוב יותר והמטופל לא יגיע למצב של צורך בטיפולים מורכבים כמו ניתוחים, טיפולי שורש, כתרים ועקירות.
  את העששת מסירים באמצעות מקדחת רופא השיניים אשר בהתאם לחומרתה מחליט על סוג מקדחה ועומק הקדיחה. בכל מקרה, לאחר שהעששת הוסרה יש לסתום את החלל באחד משני סוגי הסתימות הקיימות:
  • סתימה לבנה
  • סתימה מתכתית (אמלגם)

  סתימת אמלגם

  זוהי סתימה מתכתית העשויה מחומר הקרוי אמלגם, אשר מורכבת מסגסוגת של כסף, כספית ועוד כמה מתכות נוספות במינונים קטנים. סתימת אמלגם היא הסתימה הוותיקה ביותר וסביר להניח כי רובנו נושאים לפחות אחת כזו בפינו, אם לא יותר. סתימת אמלגם מתאימה רק לשיניים האחוריות מכיוון שצבעה כהה ואינו אסטטי ביחס לשיניים הקדמיות.
  האמלגם הוא חומר חזק מאוד, חזק אף יותר מחומר השן הטבעי. סתימת אמלגם היא הזולה יותר משני סוגי הסתימות, זאת משום הזמן הקצר לו נדרש רופא השיניים על מנת להתקינה.
  לסתימת אמלגם יש גם חסרונות. הסתימות מופיעות בגוונים של שחור ואפור והשן הנושאת סתימת אמלגם תיראה כהה יותר מהשיניים הסמוכות לה. כמו כן, סתימות אמלגם מתבלות במהלך השנים ועלולות להיסדק.
  חיסרון נוסף של סתימת אמלגם הוא אופן האחיזה של הסתימה בתוך חלל השן, שכן, בניגוד לסתימה הלבנה הנדבקת לחומר השן, סתימת אמלגם תפוסה בשן רק באופן מכני.
  יש כאלה הסבורים כי שימוש בסתימת אמלגם אינו בטיחותי בגלל שהיא מכילה כספית אולם האמת היא כי כמות הכספית בחומר זניחה והסתימה בטוחה לחלוטין.
  סתימת אמלגם היא פתרון מצויין לאורך שנים, אך יש לשוב והיבדק אצל רופא השיניים מידי חצי שנה על מנת לוודא תקינות של הסתימה ובמקרה הצורך, להחליפה.

  לפרטים וקביעת תור במרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי צרו קשר באתר או התקשרו לטלפון 03-6449139 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!