כל המיתוסים על השתלות שיניים | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  כל המיתוסים על השתלות שיניים

  כל המיתוסים על השתלות שיניים

  לטובתכם, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כספית, קיבצנו מספר מיתוסים שקשורים להשתלות שיניים, שחשוב שתהיו מודעים להם.

  א. כל רופא שיניים יכול לבצע שתל דנטלי

  למרות שמבחינה חוקית כל רופא שיניים מורשה לבצע השתלת שיניים, לא כל רופא שיניים שעושה זאת, אכן קיבל את ההכשרה הפורמלית הנדרשת לביצוע הליכים כירורגיים אלה.
  מומחים לרפואת שיניים כירורגית הם בעלי הכשרה מעמיקה ונרחבת, עברו אמון מתמשך וצברו ניסיון רב בכל הנהלים הכירורגיים ובסיבוכים שעלולים לנבוע מהם. אנשים אלה הם מנתחים אוראליים ופריודונטים. אבל, בשוק של היום, יש רופאי שיניים שאינם מומחים לשיקום פה, ובכל זאת מבצעים שתלים לאחר שסיימו קורס הכשרה קצר. לעיתים קרובות, קורס זה נמשך פחות משבועיים ואינו מספק לרופא מידע מספיק על מנת לחזות, לאבחן ולטפל בסיבוכים פוטנציאליים.

  ב. מרכזים רפואיים להשתלות שיניים הם המובילים ברפואת השיניים ובעלי ניסיון רב יותר לעומת מרפאות השיניים האחרות.

  אכן, לחלק מהרופאים שעובדים במרכז רפואי יש ניסיון רב יותר והם מובילים בתעשיית ההשתלות הדנטליות. עם זאת, לא את כולם אפשר למקם בקטגוריה זו. יש מאות רופאים במרפאות פרטיות שגם הם מובילים בתעשיית השתלים ויש להם ניסיון רב בביצוע שתלים למרות שאינם מזוהים עם מרכזים רפואיים נודעים.
  מרכז רפואי אינו מבטיח מנתחים מוסמכים. נפח המטופלים במרכזים הרפואיים לא בהכרח שווה לאיכות, לטיפול טוב, למומחיות או להובלה במקצוע. לכן, מומלץ למטופלים להתייעץ עם רופא השיניים שלהם ולקבל ממנו המלצות למומחה מנוסה בביצוע שתלים.

  ג. כל ההשתלות הדנטליות הן באותה איכות, לכן אפשר לבחור במי שמציע מחיר נמוך יותר.

  למרבה הצער, לא כל רופא שיניים שמבצע שתלים מספק טיפול איכותי. רבים מקדמים שיווק של שתלים מסוימים תמורת עמלות ולא משתמשים במרכיבים האיכותיים ביותר.
  הצרכן לעיתים קרובות אינו מודע לכך שלא כל השתלים זהים באיכותם. האמת היא שיש הבדלים משמעותיים באיכות ובעיצוב של השתלים השונים. קיצורי דרך כדי להקטין את העלויות מאופיינים לעיתים קרובות בזירוז האבחון והתכנון הטיפולי, שרק לעיתים נדירות מספק תוצאות אופטימליות. פשרה נוספת היא שימוש במעבדות זולות לבניית גשרים. אנשים שבוחרים בטיפול זה משלמים לעיתים בטווח הארוך כיוון שהעבודה לא נעשית כראוי.

  ד. עדיף לקבל טיפול במרכז לרפואת שיניים שבו הכול נעשה תחת קורת גג אחת.

  אמנם, אין ספק שנוח יותר כאשר כל הטיפולים נעשים תחת קורת גג אחת. אבל, חשוב לזכור שניתוח שתלים כרוך בפרוצדורות כירורגיות מורכבות. לכן, רמת המומחיות של הרופא צריכה להיות השיקול המשמעותי ביותר.

  ה. "השתלת שיניים ביום אחד" מייצגת טכנולוגיה מתקדמת שזמינה כעת לכל אחד והיא יקרה פחות מהטיפול המסורתי.

  "השתלת שיניים ביום אחד" היא השתלת שיניים והתקנת הכתר ביום אחד להשגת תפקוד ממידי. לא הרבה מצבים רפואיים מתאימים לשיטה זו, ואת זה לא מרבים לציין. במציאות, שיטה זו יקרה יותר ולא קיימים נתונים מדעיים מספיקים לגבי תוצאותיה לטווח הארוך. טיפול זה דורש טכנולוגיה מתקדמת.

  ו. ניתן להחליף מיני שתלים לשתלים סטנדרטיים רגילים בדרך לא פולשנית ובעלות זולה יותר משתלים אחרים.

  פרסומות מצהירות לעיתים קרובות שתהליך הצבת מיני שתלים הוא הרבה יותר פשוט מהשתלים הסטנדרטיים. למעשה, מיני שתלים פותחו כדי שישמשו כשתלי מעבר והם נועדו לספק ייצוב זמני בלבד. מיני שתלים מתאימים רק למקרים מסוימים. הם לא נועדו לתמוך בגשר או בכתר סופי וצפויים לנשור או להישבר לאורך זמן, בגלל גודלם. כמו כן, מאחר שיחסית יש מעט נתונים על ההצלחה של שתלים אלה לטווח הארוך, שימוש בהם לטווח הארוך אינו מומלץ.

  לפרטים וקביעת תור במרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי צרו קשר באתר או התקשרו לטלפון 03-6449139 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!