טיפולי שיניים ביום אחד | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  טיפול שיניים ביום אחד

  טיפול שיניים ביום אחד

  פרקטיקת טיפולי שיניים ביום אחד מתאימה לאנשים הסובלים מחרדה שאינה ניתנת לפתרון או לאנשים עסוקים מאוד המעדיפים לסיים את הטיפולים ביום אחד ולא למשוך אותם על פני כמה שבועות או אפילו חודשים.
  בעבר, טיפולי שיניים ביום אחד נעשו אך ורק בבתי חולים, במחלקות לניתוחי פה ולסתות, ואופיינו במורכבות של הניתוחים וטיפולי השיניים, אולם כיום ישנן מרפאות פרטיות שברשותן הציוד הנדרש לביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה.
  במרפאות אלה, על רופא השיניים להיות מומחה או שעליו לעבור הכשרה מתאימה ובין צוות הטיפול חייב להיות גם רופא מרדים ומספר אחיות אשר ינהלו את זמן הטיפול מבחינת הרדמה והצרכים הרפואיים, ממש כמו בכל חדר ניתוח רגיל.

  השלב הראשון – ביקור אצל מומחה לשיקום הפה

  על מנת להגיע אל היום המיוחל, צריכים לעבור כמה שלבים כאשר הראשון מביניהם הוא ביקור אצל מומחה לשיקום הפה על מנת לאבחן את מצב השיניים ולקבוע את מספר טיפולי השיניים המיועדים לאותו יום. רופא השיניים מסתמך על בדיקה קלינית וצילומי רנטגן מפורטים. רק לאחר מכן נקבעת תוכנית המקיפה את כל הצרכים הדנטליים של המטופל.
  במקרה הצורך, המומחה לשיקום הפה מזמן ועדה של כמה מומחים על מנת לאשר את תוכנית הטיפולים שנקבעה כאשר כל רופא מאשר את התוכנית הנוגעת לתחום התמחותו כמו ניתוח חניכיים, השתלות דנטליות ואפילו סתימות וטיפולי שורש.

  שלב שני – בדיקות

  לאחר אישור תוכנית הטיפולים, נשלח המטופל לסדרת בדיקות דם, א.ק.ג ועוד בדיקות ספציפיות על מנת לאשר את כשירותו הרפואית למהלך של טיפול שיניים בהרדמה מלאה. הרופא המרדים בוחן את הבדיקות ובתיאום עם הרופא המטפל קובעים הנחיות ברורות למהלך ההרדמה, לרבות שינויים במינוני תרופות או הערכות נקודתיות בתיאום עם קרדיולוג ואונקולוג.
  לאחר אישורי שני הצוותים, יכול המטופל לקבוע יום ושעה על מנת לבצע את סדרת הטיפולים. לפני ההרדמה המטופל מגיע למרפאה בשעה היעודה, לאחר הנחיות צום שקיבל מבעוד מועד, ומתכונן לכמה שעות של הרדמה מלאה ולעוד כמה שעות של השגחה והתאוששות.

  מהלך הטיפול

  כאמור, טיפולי שיניים ביום אחד נעשים תחת הרדמה מלאה ומנוהלים בידי שני צוותים: הצוות הראשון מורכב מרופא מרדים וצוות אחיות חדר ניתוח והצוות השני מורכב ממומחי טיפולי שיניים וצוות סייעות שהוכשר במיוחד לביצוע טיפולי שיניים בהרדמה.
  בגלל ההרדמה המלאה, ניתן לעשות כמעט את כל הטיפולים החודרניים כמו עקירת שיניים, השתלות, הרמת סינוס והוספת עצם, כמו גם טיפולים קלים יותר כמו ניקוי אבנית, כתרים וטיפולי שורש. המטופל שוכב נינוח ורדום ואינו מפריע לביצוע הפעולות הדנטליות.

  לאחר הטיפול

  תופעות הלוואי לאחר טיפולי שיניים ביום אחד אינן קשות ואף מינימליות. כמובן שככל שהטיפול היה מורכב יותר כך יש חשש לתופעות לוואי קשות יותר כמ דימום, כאב ונפיחות. יחד עם זאת, היצמדות להוראות הרופא ולקיחת התרופות הנכונות יחזירו את המטופל לשגרת היום יום שלו במהרה. בכל מקרה, בימים שלאחר הטיפול מומלץ לנוח כמה שיותר, לאכול אוכל רך, לשתות הרבה ולתת לפה להשתקם בקצב שלו.

  דברים שצריך לדעת

  טיפולי שיניים ביום אחד הם אכן פתרון מצויין לאלה שזמנם אינם בידם או שסובלים מחרדה דנטלית בלתי נתפשת. אולם, הצלחת התהליך תקום ותיפול על בחירת המרפאה והרופא המנהל את הפרויקט. מומחה לשיקום הפה אשר לו נסיון רב בתחום יעביר אתכם את כל התהליך בצורה נקייה, חלקה ובעיקר מקצועית.
  כשתתעוררו מההרדמה הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לגשת לראי ולחשוף חיוך בוהק של שיניים בריאות ולבנות. זה בהחלט אפשרי!

  לפרטים וקביעת תור במרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי צרו קשר באתר או התקשרו לטלפון 03-6449139 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!