השתלת שיניים מיידית לאחר עקירה | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  השתלת שיניים מיידית לאחר עקירה

  השתלת שיניים מיידית לאחר עקירה

  השתלה מיידית לאחר עקירה

  השתלה מיידית לאחר עקירה היא פרוצדורה שבה מיד לאחר עקירה מוחדר שתל דנטלי עשוי טיטניום אל המכתשית הנוצרת במקום, זאת על מנת להחליף את שורש השן ובתום שלושה חודשים להרכיב על השתל שחזור שן חדשה.
  התהליך של השתלה מיידית לאחר עקירה הוא בבחינת "שתי ציפורים במכה אחת," כאשר התהליך הכירורגי של קדיחה והחדרת השתל לעצם הלסת מתרחש בזמן העקירה. לאחר החדרת השתל, רקמת החניכיים והעצם אינן עוברות תהליך של ספיגה מואצת והשתל יכול להיקלט היטב.

  התהליך עצמו

  בעבר היה נהוג לעקור שיניים ללא התחשבות בבזבוז העצם הכרוך בעקירה או באובדן הרקמה הרכה. ימים אלה חלפו עברו וכיום ניתנת חשיבות יתרה לשמירת העצם ולעקירה מאוזנת הלוקחת בחשבון גם את ההשתלה לאחריה, גם את מיקום המכתשית וגם את כמויות העצם הנדרשות לקליטה טובה של השתל.
  לשם כך פותחו מכשירים מיוחדים המאפשרים התערבות כירורגית מינימלית ועקירה מחושבת כך שהכוחות הפועלים על קירות המכתשית יהיו קטנים ביותר. לאחר העקירה יש להימנע מצמצום קירות המכתשית ולנקות היטב את מקום העקירה מרקמות ומציסטות העלולות לזהם את המקום העקירה.
  לאחר ביצוע העקירה, הרופא מחדיר את השתל שנבחר מבעוד מועד ומנסה להשיג "יציבות ראשונית" תוך מיקום השתל במיקום הטוב ביותר מבחינה פונקציונאלית ואסתטית.
  אנו רואים כי השתלה מיידית לאחר עקירה אמנם נושאת בחובה יתרונות רבים כמו קיצור זמן ויכולת החלמה טובות יותר אולם יש להקפיד על מקצועיות וזהירות. במידה ומכתשית העצם הנוצרת לאחר עקירה פגועה ברמות גבוהות מדי או שהחניכיים אינם מכילים רקמת חיבור דחוסה, יש לוותר על ההשתלה ולתת למקום להחלים לפני שניגשים לשלב הבא של החדרת השתל.

  איכות העקירה וההשתלה

  למרות ההתפתחות הטכנולוגית המצויינת בשנים האחרונות, הצלחת השתלה מיידית לאחר עקירה נתונה בידיו של הרופא. רופא שיניים, מומחה לשיקום הפה אשר מכין תרשים זרימה מפורט ולוקח בחשבון את כל הפרמטרים הקליניים של המטופל יידע בוודאות האם ניתן להשתיל או שצריך להמתין עוד.
  בכל מקרה, מומחה לשיקום הפה ייתן מענה להשתלה עתידית וחיזוק העצם במידה וצריך, כמו גם מענה אסתטי מיידי לחוסר השן.

  למידע נוסף בנושא: העמסה מיידית
  זקוקים ליעוץ אישי בנושא השתלות שיניים? צרו קשר עוד היום….

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!