השתלות שיניים ביום אחד | פרופ' איתן מיזריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  בלוג מאמרים  /  השתלות שיניים ביום אחד

  השתלות שיניים ביום אחד

  האם ניתן לבצע מספר השתלות שיניים ביום אחד? בהחלט כן. האם ניתן לסיים את כל התהליך של שיקום על גבי שתלים ביום אחד? לא.
  נסביר ונפשט:
  עוד לפני ביצוע ההשתלות, רופא מומחה לשיקום הפה בודק את מצבכם הדנטלי, ועל פי צילומים עדכניים ובדיקה קלינית יסודית, מחליט אם אתם יכולים לעמוד בטיפול של מספר השתלות ביום אחד. לעיתים קרובות גם נדרשת השתלת עצם כהכנה או בשילוב עם השתלות שיניים.
  יחד עם זאת, על מנת שהשתלים ייטמעו וייקלטו היטב בעצם הלסת יש להמתין מספר חודשים. חודשים אלה הינם קריטיים להצלחת הטיפול כיוון שבתקופה הזו העצם הולכת ונבנית סביב השתלים והם הופכים להיות מאוד יציבים ומעוגנים בעצם הלסת. יציבותם של השתלים הינה קריטית כיוון שעל גבי השתלים האלה יורכבו השחזורים, אלה השיניים החדשות.

  השתלות שיניים ביום אחד – האם זה כואב ?

  במידה והחלטתם, באישור המומחה, לעשות מספר השתלות שיניים ביום אחד עליכם לדעת כי איכותו ומומחיותו של המשקם הם הפרמטרים החשובים ביותר. מומחה ותיק, בעל ניסיון ורגישות, יכול לתכנן ולבצע את הטיפול בצורה מעולה, ובמינימום כאבים. תכנון שגוי של מספרם ומיקומם של השתלים יכול להביא לכישלון כל השיקום הן מבחינת העמידות בפני כוחות הלעיסה לאורך השנים והן מבחינת ההצלחה האסתטית של השחזורים, שהיא לא פחות חשובה מהתפקוד שלהם.
  אמנם, מדובר בטיפול ארוך, אך ניתן לעבור אותו גם בעזרת טשטוש (סדציה) בתנאי שיהיה נוכח רופא מרדים מומחה במרפאת השיניים ורופא השיניים הינו בעל הסמכה ממשרד הבריאות לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית או בטשטוש.

  טיפולי שיניים ביום אחד

  השתלת שיניים ביום אחד היא פרקטיקה מקובלת, במידה והרופא המשקם הגיע למסקנה כי ניתן לעשות אותה ללא צפי לבעיות מיוחדות.
  אך האם ניתן לעשות את כל טיפולי השיניים ביום אחד?
  ישנן שתי סיבות עיקריות שבגללן יבחר אדם בפרקטיקת טיפולי שיניים ביום אחד, בהרדמה מלאה או בטשטוש:

  • חרדה  אותו אדם סובל מחרדה לא רציונאלית מטיפולי שיניים וכל הפעולות האחרות להרגעתו נכשלו.
  • זמן – אתם עסוקים בשגרת יומכם, בעבודתכם, ואין לכם זמן לטיפול ארוך. אתם מעוניינים לסיים את הטיפול כמה שיותר מהר.

  במידה והחלטתם כי זהו רצונכם המלא, כדאי שתדעו כמה דברים חשובים:

  • דבר המומחה – מי שינהל את הפרויקט הטיפולי הוא מומחה לשיקום הפה. לכן, כל התהליך מתחיל באבחון מקצועי של מצב הפה ופתרונות דנטליים אותם מציע מומחה לשיקום הפה. המומחה יוצר תכנית טיפולים הכוללת השתלות שיניים ובמקרה הצורך, מכנס צוות מומחים מתחומים שונים ברפואת השיניים על מנת ליצור פתרון כולל לכל הצרכים הדנטליים של המטופל.
  • חשוב לדעת – במהלך הטיפול חייב להיות רופא מרדים במרפאת השיניים. למעשה מדובר על שני צוותים שפועלים במהלך הניתוח, המרדים וצוות מומחי השיניים.
  • בדיקות מקיפות – לאחר אישור תכנית הטיפול ולקראת הטיפול בטשטוש,  נשלח המטופל לבדיקות דם וא.ק.ג על מנת לוודא כשירות לטיפול השתלות שיניים ביום אחד תחת הרדמה כללית או סדציה. הרופא המרדים בוחן את הבדיקות ובשיתוף עם מומחה לשיקום הפה, מחליטים על מהלך הטיפול מבחינת מינון תרופות והערכות נקודתיות.
  • קחו לכם חופש – לאחר סיום הטיפול, לטובת התאוששות מטיפולי השיניים הרבים ומהשפעת ההרדמה.
  • עניין של זמן – משך הטיפול הייחודי של טיפולי שיניים ביום אחד, אורך כמה שעות, תלוי במצב הפה של המטופל ובתוכנית הטיפול. בכל מקרה, מומחה לשיקום הפה ייתן לכם הערכת זמן מבוססת.
  • תופעות לוואי – תופעות הלוואי של טיפולי שיניים ביום אחד הן מועטות מאוד. חובה להיצמד להוראות הרופאים בכל הקשור ללקיחת תרופות שימנעו נפיחות או דימום.
  • תנוחו – בימים שלאחר הטיפול מומלץ לנוח, לשתות הרבה ולאכול אוכל רך. אתם תחזרו לשגרה במהירה עם חיוך גדול מאוזן לאוזן.

  למידע נוסף על השתלות שיניים ביום אחד וקביעת תור – צרו עמנו קשר >>

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!