העמסת שתלים מיידית | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  העמסה מיידית של שתלים

  העמסה מיידית של שתלים

  נכון להיום, השתלה דנטלית מתרחשת בארבעה שלבים:

  • עקירה – במידה וצריך
  • השתלה בתהליך כירורגי
  • חשיפת השתל
  • התקנת שחזור על גבי השתל

  החיסרון של תהליך זה הוא הזמן. בין תהליך ההשתלה לחשיפת השתל ושחזור מבנה השיניים יכולים לחלוף שלושה עד שישה חודשים, תלוי במיקום השתלים. כאשר מדובר בשחזור לסת שלמה, אפקט הזמן הופך להיות קריטי בשביל המטופל שלא מעוניין להסתובב עם תותבות זמניות נשלפות ומעיקות.
  בשנים האחרונות התפתחה שיטה המכונה העמסה מיידית של שתלים המקצרת את זמן ההמתנה בין השלבים לישיבה אחת או בהפרש של שבועות בודדים במקום חודשים.

  כיצד זה קורה למעשה?

  כאשר מדובר על ארבעה שתלים המיועדים  לתמוך בתותבת שלמה, יש אפשרות לחבר ביניהם על ידי פס מתכתי נמוך הנקרא בר, הבולט מעט מעל לחניכיים. לאחר מכן מחברים לבר את התותבת השלמה שהוכנה מבעוד מועד ומסיימים את התהליך.
  במקרים מסוימים, ניתן גם לבצע העמסה מיידית של שתלים במקרה של שן בודדת או בתותבת ללסת העליונה. בצורה זו חוסכים את ההמתנה מורטת העצבים ואת התהליך הכירורגי של חשיפת השתל לאחר שלושה עד שישה חודשים.
  למעשה, בר המתכת המחבר בצורה קשיחה בין השתלים, מקל על הלחץ והשחיקה המופעלים על השתלים שזה עתה הוחדרו ומאפשר להם להיקלט בעצם הלסת בצורה טובה. יחד עם זאת, רק בתנאים קליניים ספציפיים ביותר ועבודה מדויקת ניתן לבצע העמסה מיידית של שתלים ולהצליח בכך.

  בחירת הרופא המשתיל

  לשם ביצוע העמסה מיידית של שתלים יש להיות בעל נסיון מוכח בתחום ההשתלות בכלל ובשיטה זו בפרט. השתלה לא מבוקרת יכולה לגרום לנסיגת חניכיים ולדחיית השתל בלסת. בנוסף, חשוב לזכור כי השחזור נעשה מבעוד מועד ומורכב בפה באופן מיידי לאחר ההשתלה ע"י הרופא המשקם. הדיוק והיכולת האסטטית של הרופא צריכות להיות ברמה הגבוה ביותר כדי שכל השלבים יצליחו ויתפקדו בצורה הרמונית.
  מומחה לשיקום הפה שהתמחה באופן פרטני מסוגל לטפל במקרים של שיניים חסרות, תותבות ושיטות העמסה מיידית של שתלים, כמו גם ניהול הפרוייקט כולו והפנייה למומחים מטעמו.
  יתרונות שיטת העמסה מיידית של שתלים ברורה לכל. אין צורך להמתין ולעבור שני טיפולים כירורגיים והמענה הוא מיידי ומשרה תחושת ביטחון אצל המטופל. יחד עם זאת, יש לפעול בזהירות ולהתחשב בכל הפרטים על מנת לבצע את התהליך.

  לפרטים וקביעת תור במרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי צרו קשר באתר או התקשרו לטלפון 03-6449139 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!