הלבנת שיניים- כל הדרכים והשיטות לשיניים לבנות | פרופ איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  הלבנת שיניים – כל מה שצריך לדעת

הלבנת שיניים – כל מה שצריך לדעת

ידוע שלאורך כל ההיסטוריה אנשים שאפו לשיניים לבנות ובוהקות, ונדמה כי שיניים שצבען עכור מותירות רושם ראשוני לפחות כפי שעושה בגד יוקרתי, תכשיט או מעמד סוציאלי.

לכן, בשנים האחרונות תחום הלבנת השיניים הפך לתעשייה של ממש והשיטות להלבנת שיניים הולכות ומתפתחות, ועוזרות לכל אדם שחפץ בכך להשיג חיוך לבן ומבריק. אבל, כאן חשוב לסייג ולהבהיר שמשחות השיניים שמפרסמות כי ביכולתן להלבין את השיניים אינן אפקטיביות במיוחד, שכן תהליך הלבנת שיניים אמיתי דורש חומר הלבנה שרק רופאי השיניים רשאים להשתמש בו ומכשור מקצועי.

לכן, הדרך הטובה ביותר להחזיר לשיניים את צבען הלבן היא לקבוע פגישה עם רופא השיניים, אשר ימליץ לכם על שיטת ההלבנה המתאימה לכם ביותר לאחר שיבדוק את מצב השיניים לאשורו. לעיתים, ביקור דו שנתי אצל שיננית יספיק כדי להלבין את השיניים ולשמור עליהן בוהקות, אולם במקרים אחרים תידרש שיטה מפותחת יותר להלבנת השיניים.

שיטות להלבנת שיניים

שיטות ההלבנה המקצועיות העיקריות הן:

 • סד – הלבנת השיניים הביתית הזאת היא תהליך שמתחיל בלקיחת מידות הפה של המטופל, כאשר לאחר מכן מיוצר עבורו סד בהתאמה אישית. בשלב זה המטופל מקבל את הסד וכן ג׳ל מיוחד להלבנה. את הג׳ל יש למרוח בתוך הסד, על פי הנחיות הרופא, ולהניח על השיניים למשך כשעתיים מדי יום למשך שבוע.
 • ציפוי – בין היתר, ניתן להשתמש בציפוי שיניים כדי להלבין שיניים באופן קבוע. ישנם סוגים שונים של חומרים שמהם מורכב הציפוי אך בכל המקרים מדובר בהדבקה של חומר על חלקה הקדמי של השן.
 • במרפאה – טיפול שניתן במרפאת השיניים ובמהלכו מונח על שיני המטופל חומר הלבנה למשך כשעה. בשלב הבא, מנורת לד או מנורה על סגולית משמשים כדי לזרז את פעולתו של החומר המלבין.
 • שן יחידה – כאשר מדובר במספר שיניים בודדות שדורשות הלבנה, אם בעקבות חבלה, טיפול שורש או סתימה ששינתה את צבע השן, אפשר לקדוח חור זעיר ולהחדיר דרכו חומר הלבנה לחלקיה הפנימיים של השן.

שיניים לבנות בתרבות של היום

לא בכדי נוטים אנשים לקשר שיניים לבנות עם היגיינת פה נאותה, גם אם קשר זה איננו תמיד נכון. לא פעם, גם אלה שמקפידים על צחצוח ראוי, ניקוי עם חוט דנטלי וביקורים קבועים אצל השיננית ורופא השיניים, עלולים לסבול מדרגות שונות של שינויי גוון בשיניים. למרבה המזל, הלבנת שיניים מקצועית היא דרך אפקטיבית מאוד להבהיר את השיניים ולהיפטר מכתמים לא אסתטיים.

גורמים מוכרים להצהבת שיניים

כדי להבין איך להלבין את השיניים, יש לדעת קודם כל למה הן מקבלות גוון צהוב. יש כמה גורמים לצהבהבות זו וביניהם גנטיקה (אכן, יש אנשים שפשוט נולדים עם גוון שיניים עכור יותר), סוג המזון או המשקאות שנצרכים דרך קבע ואיכות היגיינת הפה היומיומית.

ואיך כל אלה משפיעים על צבע השן? ובכן, השן מורכבת מארבע שכבות אמייל, חומר חזק מאין כמוהו, שהן הציפוי שמגן על השן. הדנטין, שתומך באמייל, הוא החומר הצהוב החזק והקשה שנושא בתוכו את העצבים והמוך, ונמצא במרכז השן. הדנטין מכיל כלי דם ולימפה, וכן cementrum, שמכסה את שורש השן.

האמייל והדנטין הם שני הגורמים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על גוון השיניים. אמנם מזון ומשקאות מכתימים את האמייל באופן ישיר, אבל לאורך זמן שני הפושעים המזיקים ביותר הללו לא רק יכתימו אלא אף יחלישו את האמייל וישברו אותו עם הזמן. וכשהאמייל מתפרק, הוא חושף את הדנטין הצהוב שמתחתיו והשיניים נראות צהובות. לכן, מלבד פעולת ההלבנה חשוב לזכור שחיזוק האמייל הוא חיוני למניעת התפרקות נוספת שלו.

כמה עולה הלבנת שיניים?

מכיוון שישנם סוגים שונים של טיפולים, קשה לציין עלות אחת ויחידה לתהליך של הלבנת שיניים. מה שכן אפשר לקבוע בוודאות זה שהלבנת שיניים עם סד והלבנת שיניים באמצעות חומר הלבנה ואור הן זולות יותר מהלבנת שיניים בלייזר.

העלות הנמוכה ביותר היא ככל הנראה זו של המוצרים לטיפולי הלבנה בבית שנמכרים בבתי המרקחת. אבל חשוב גם לזכור שאף על פי שהם זולים מאוד, הם גם לא באמת אפקטיביים ולכן במרבית המקרים זו תהיה הוצאה חסרת כל ערך וללא כל תמורה לצידה. אם בכל זאת אתם  מעדיפים להלבין שיניים בכוחות עצמכם, אולי עדיף לנסות את אחת השיטות הטבעיות.

שיטות להלבנת שיניים טבעית

אין ספק שהדרך הטובה ביותר להלבין שיניים היא בדרך המקצועית, כלומר במרפאת השיניים. אבל למרות זאת, אם מצבו של צבע השיניים לא חמור אפשר גם לנקוט בכמה שיטות טבעיות להלבנה. הנה כמה מהן.

 1. צחצוח אחרי אכילה ושתייה

זאת ככל הנראה הדרך הפשוטה ביותר לשמור על גוון שיניים לבן – לצחצח בתום כל ארוחה ולאחר ששיתם כל משקה שיש לו צבע, כלומר כל משקה שהוא לא מים. אבל, החיסרון של דרך החיים הזאת הוא שהיא דורשת התמדה ושהיא לא תמיד אפשרית, אלא אם אתם עובדים מהבית.

 1. סודה לשתייה ומי חמצן

ערבבו מעט חמצן עם מעט סודה לשתייה עד ליצירת משחה, וצחצחו איתה את השיניים. מי החמצן גם ישמשו כחומר אנטי בקטריאלי שינקה את פיכם מחיידקים. חשוב לערבב את אבקת הסודה לשתייה עם די מי חמצן שכן אם לא, האבקה הגרגרית תשפשף את האמייל מהשיניים.

 1. שמן קוקוס

שמן הקוקוס הוא מלבין שיניים טבעי שאותו אפשר למרוח על השיניים לאחר הצחצוח. לחילופין, טבלו את מברשת השיניים בשמן קוקוס וצחצחו, או טבלו מטלית נקייה בשמן הקוקוס ומרחו בעזרתה את השמן על השיניים. כמו למי החמצן, כך גם לשמן הקוקוס יש תכונות אנטי בקטריאליות ולכן הוא מצוין גם לחניכיים.

 1. חומץ תפוחים

טבלו את מברשת השיניים בחומץ תפוחים וצחצחו. לאחר מכן, צחצחו עם משחת שיניים רגילה ושטפו היטב. את תוצאות ההלבנה של חומץ התפוחים תוכלו לראות לאחר כחודש.

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

 • מומחי רפואת השיניים המובילים
 • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
 • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
 • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!