מהו שתל?

שתל דנטלי הוא בורג עשוי טיטניום אשר מוחדר אל עצם הלסת ומדמה שורש של שן אמיתית. ניתן להתקין שתל בודד או עד עשרה שתלים בלסת אחת על מנת לאפשר שחזור קבוע ומלא.
שחזור לסת שלמה נתמכת בצורה הטובה ביותר על ידי שישה עד שמונה שתלים. בצורה זו, גם אם שתל אחד אינו נקלט היטב, ישנם מספיק שתלים אשר יחזיקו את המבנה איתן. למרות שישנם רופאים הטוענים כי ניתן לעשות שיקום על גבי פחות שתלים, המומחים דוגלים בזהירות ואחריות וממליצים על שישה עד שמונה שתלים.

תהליך השיקום

שיקום על גבי שתלים מתחיל מפגישה אצל מומחה לשיקום הפה והכנת תרשים טיפולים מלא אשר בסופו ישוחזרו שיניו של המטופל במלואם. בעזרת תצלומים מפורטים, בדיקת פיזית והערכת מצב החניכיים והפה, מחליט המומחה על אופי השיקום, מספר הטיפולים והזמן הדרוש בין שלב לשלב.
שיקום על גבי שתלים לוקח זמן, לעתים אף חודשים ארוכים. אמנם, יש רצון אותנטי לקצר את התהליכים הכירורגיים אך לא תמיד הדבר מתאפשר. חשוב להבין כי עצם הלסת זקוקה לזמן על מנת לקלוט את השתל ולעטוף אותו בעצם יציבה אשר תחזיק את המבנה עליו. בהתאם להערכות המומחה, אפשר לדעת אם אפשר להחדיר את השתל לאחר עקירה, האם זקוקים להשתלת עצם, להרמת סינוס, הבראת חניכיים, שימוש בממברנה ועוד.
שיקום על גבי שתלים כמוהו כפיסול עדין ומדויק. מומחה לשיקום הפה אשר לו הידע, הנסיון והיכולת יוביל אתכם צעד אחר צעד לשיקום קבוע אשר ישרת אתכם שנים רבות.