מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא למעשה בורג טיטניום המוחדר לעצם הלסת ומחליף את שורש השן המקורית. ישנן שתי צורות עיקריות לשתל:

  • בעלי צורה קונית
  • בעלי צורה צילינדרית

לכל צורה יש את היתרונות והחסרונות שלה והשימוש בהן נתון לשיקולו של רופא השיניים. שתלים דנטליים עשויים סגסוגת טיטניום, חומר הנמצא במחקרים כראוי להישתל בגוף האדם. במקרה אופטימלי, השתל ייקלט בעצם הלסת כמו כל איבר אחר בגוף.
פני השטח של השתלים מצופים בחומרים שונים ובעלי עיבוד מיוחד, זאת על מנת למקסם את היכולות של השתל אל מול צרכים ספציפיים של המטופל. לכן, חשוב שרופא השיניים המשתיל יהיה מעודכן ובעל ידע רחב של סוגי שתלים והתאמתם ללסת.

סוגי שתלים

בתחום השתלים הדנטליים ישנן עשרות חברות המייצרות שתלים, כל אחת שמה דגש על אלמנט אחר. יחד עם זאת, כל שתל חייב לעבור מבחני תקינה בהתאם למדינה בה הוא מיוצר. תו התקן המחמיר ביותר הוא האמריקאי.
בישראל משתמשים בשלושה סוגי שתלים עיקריים:
שתלים אמריקאיים – מיוצרים בארצות הברית ונושאים את תו התקן האמריקאי. לרובם גם תו תקן ישראלי בנוסף.
שתלים אירופאים – מיוצרים במדינות שונות ואירופה ועומדים בתקנים האירופאים. יחד עם זאת, יש הבדל בין שתל המיוצר במזרח אירופה למערב אירופה, כך או כך, חלקם גם נושאים תו תקן ישראלי.
שתלים ישראלים – מספר יצרנים בארץ אשר מספקים שתלים דנטליים ולהם תו תקן ישראלי, לחלקם תו תקן אירופאי ואף אמריקאי.
טבעי אם כן, שככל שיש לשתל יותר תוי תקן והוא עמד בבדיקות מחמירות, כך תעלה איכותו ביחס ישר. יחד עם זאת, הפרמטר החשוב ביותר בהצלחת תהליך ההשתלה הוא בחירת הרופא המתאים.
רופא מומחה בשיקום הפה יתאים את סוג השתל למטופל בהתבסס על נתונים מדויקים, צילומים וידע נרחב אותו רכש בלימודיו, בהתמחותו, בכנסים ובקריאה מקצועית. לסוג השיקום יש השפעה גדולה על סוג השתלים, מספרם ופיזורם בלסת. בהינתן כל התנאים האלה, השתלים ייקלטו בהצלחה מרובה.

זקוקים לייעוץ אישי בנושא השתלות שיניים?
צרו קשר עוד היום