טיפולי שיניים בהרדמה חלקית/סדציה

סדציה (טשטוש)

למרות כל הנאמר לעיל, ישנם עדיין לא מעט אנשים הסובלים מחרדת טיפול שיניים ואינם מוכנים להרדמה מקומית בעזרת זריקה. אולם, גם אנשים אלה זקוקים לטיפולי שיניים בדיוק כמו כולם ולכן, בשנים האחרונות התפתחה שיטת טיפול בסדציה.
למי זה מתאים?

  • מטופלים בעלי חרדה דנטלית חריפה
  • מטופלים עסוקים שאינם מצליחים לייצב שגרה של טיפולי שיניים קבועים
  • מטופלים הזקוקים למספר טיפולים מורכבים וארוכים.
  • מטופלים הסובלים מבעיות רפואיות מיוחדות ועדיף להם לטפל בשיניים באופן מרוכז ומבוקר.

נסכם:

טיפולי שיניים תחת סדציה מתאימים למי שאינם מסוגלים לבצע את הטיפולים בצורה הדרגתית ותוך כדי הרדמה מקומית בלבד. חשוב להדגיש כי טיפול שיניים בהרדמה מלאה אינו פתרון ראשון לבעיות השיניים. רופא שיניים מומחה יידע כיצד להתמודד עם החרדה של המטופל ולאלחש את האזור הפגוע בצורה מבוקרת, נעימה ולא מכאיבה.

התייעצות עם רופא השיניים

כך או כך, רק רופא שיניים מומחה ועתיר ניסיון יוכל להמליץ על טיפול שיניים תחת סדציה. בשלב הראשון נערכת בדיקה דנטלית מקיפה הכוללת צילומי רנטגן ובדיקה קלינית ונקבעת תכנית הכוללת את כל צרכיו הדנטליים של המטופל.
לאחר מכן מתכנסת ועדה של רופאים מומחים המאשרים את התכנית והמטופל נשלח לסדרת בדיקות שיאשרו את מוכנותו לטיפול שיניים תחת סדציה. על כל הפרויקט הזה מפקח רופא שיניים מומחה לשיקום הפה המכין את התכנית ומאגד את שאר המומחים לצורך הטיפול.
חשוב להבין כי טיפולי שיניים תחת סדציה מכיל צוות הכולל רופא מרדים ורופאי שיניים מומחים. המטופל חייב לעבור את האישור של כל אנשי הצוות על מנת לגשת לטיפול.

אז מה עדיף?

ביקור שגרתי אצל רופא שיניים לא חייב לכלול הרדמה מקומית או החלטה על סדציה. למעשה, ביקור אצל מומחה לשיקום הפה הוא המהלך הראשון וההכרחי לקראת ביטול החרדה הטבעית מרופא השיניים. רק הרופא יוכל להמליץ לכם על שיטת טיפול ולהסביר לכם בפרוטרוט את המהלכים הדנטליים. זכרו, ידע הוא כוח והגורם הראשון להפחתת החרדה.