כיצד זה קורה למעשה?

כאשר מדובר על ארבעה שתלים המיועדים לתמוך בתותבת שלמה, יש אפשרות לחבר ביניהם על ידי פס מתכתי נמוך הנקרא בר, הבולט מעט מעל לחניכיים. לאחר מכן מחברים לבר את התותבת השלמה שהוכנה מבעוד מועד ומסיימים את התהליך.
במקרים מסוימים, ניתן גם לבצע העמסה מיידית של שתלים במקרה של שן בודדת או בתותבת ללסת העליונה. בצורה זו חוסכים את ההמתנה מורטת העצבים ואת התהליך הכירורגי של חשיפת השתל לאחר שלושה עד שישה חודשים.
למעשה, בר המתכת המחבר בצורה קשיחה בין השתלים, מקל על הלחץ והשחיקה המופעלים על השתלים שזה עתה הוחדרו ומאפשר להם להיקלט בעצם הלסת בצורה טובה. יחד עם זאת, רק בתנאים קליניים ספציפיים ביותר ועבודה מדויקת ניתן לבצע העמסה מיידית של שתלים ולהצליח בכך.

בחירת הרופא המשתיל

לשם ביצוע העמסה מיידית של שתלים יש להיות בעל ניסיון מוכח בתחום ההשתלות בכלל ובשיטה זו בפרט. השתלה לא מבוקרת יכולה לגרום לנסיגת חניכיים ולדחיית השתל בלסת. בנוסף, חשוב לזכור כי השחזור נעשה מבעוד מועד ומורכב בפה באופן מיידי לאחר ההשתלה ע"י הרופא המשקם. הדיוק והיכולת האסתטית של הרופא צריכות להיות ברמה הגבוה ביותר כדי שכל השלבים יצליחו ויתפקדו בצורה הרמונית.
מומחה לשיקום הפה שהתמחה באופן פרטני מסוגל לטפל במקרים של שיניים חסרות, תותבות ושיטות העמסה מיידית של שתלים, כמו גם ניהול הפרוייקט כולו והפנייה למומחים מטעמו.
יתרונות שיטת העמסה מיידית של שתלים ברורה לכל. אין צורך להמתין ולעבור שני טיפולים כירורגיים והמענה הוא מיידי ומשרה תחושת ביטחון אצל המטופל. יחד עם זאת, יש לפעול בזהירות ולהתחשב בכל הפרטים על מנת לבצע את התהליך.

זקוקים לייעוץ אישי בנושא השתלות שיניים?
צרו קשר עוד היום…