עקירת שן עם דלקת: ישנן 2 סיבות לעקירה | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  עקירת שן עם דלקת – לא לפחד מהזאב הרע

  עקירת שן עם דלקת – לא לפחד מהזאב הרע

  עקירת שן דלקתית

  "אין ברירה, צריך לעקור" הן ארבע מילים שמעוררות פחדים עמוקים בחלקים גדולים מדי של האוכלוסייה. עם זאת, לשמחתנו הרבה, בעולם הטכנולוגי המתקדם שבו אנחנו חיים, הזיכרון של טיפולי שיניים כואבים הוא נחלת העבר ולשם עליו לחזור. היום, כל טיפולי השיניים אינם כואבים כל עוד הם מבוצעים בידיים מנוסות ומקצועיות.

  אם כן, משהפגנו מעט את החששות (או לפחות ניסינו), בואו נדבר על עקירות. ישנן שתי סיבות עיקריות לעקירה של שן שאיננה שן בינה.

  לכל המידע על עקירת שן בינה ותהליך ההחלמה>>>

  1. שן דלקתית הגורם מספר אחת לדלקות שיניים היא מחלת העששת. כשהעששת חודרת את רקמות השן החיצוניות ומגיעה עד לעצב השן, יש צורך לטפל בשן בדחיפות. אצלנו במרכז המומחים שמים דגש על השימור של שיניים חיות ולא ממליצים על עקירה לפני שהושקעו כל המאמצים לשמר את השן.

  לכן, לפני שנמליץ על עקירה במקרה של שן דלקתית, ראשית נמליץ על טיפול שורש ונעשה כל שביכולתנו כדי להציל את השן. עם זאת, במקרים שבהם טיפול השורש לא יבלום את העששת, לא תהיה ברירה ויהיה צורך לעקור את השן כדי למנוע גם כאבים וגם זיהום שיתפשט אל הרקמות הסמוכות ויגרום לנזק רחב יותר.

  2. שן מתנדנדת למעשה, גם שיניים מתנדנדות הן תוצר של עששת שגורמת מחלת חניכיים לדלקת חניכיים אלא שהן, על פי רוב, מופיעות רק בפיהם של אנשים מבוגרים, בשנות ה-40 לחייהם ומעלה. שיניים מתחילות להתנדנד רק לאחר שנים ארוכות של מחלות חניכיים חריפות שגורמות לדלקות חוזרות ונשנות. עם השנים, הדלקות הללו שוחקות את החיבור הטבעי שבין שורש השן ועצם הלסת, מחלישות את השיניים וגורמות להן להתנדנד. אם השן המתנדנדת מאובחנת בשלבים מוקדמים מספיק, במקרים מסוימים עדיין אפשר להציל אותה.

  אבל, פעמים רבות אין אפשרות להציל את השן המתנדנדת ואז נותר רק לעקור אותה ולהשתיל במקומה כתר שתל ועליו כתר. החדשות הטובות יחסית בכל הנוגע לשיניים מתנדנדות הן שהעקירה עצמה קלה יותר, שכן השן כבר מנותקת מחלק מהמאחזים שמצמידים אותה ללסת ולחניכיים.

  האם אפשר למנוע עקירה של שן דלקתית?

  התשובה הקצרה היא: כן.

  למרות זאת, כאשר מדובר בעששת ובמחלות חניכיים למיניהן, המניעה הטובה ביותר היא שמירה קפדנית על היגיינת פה שדורשת מחויבות שרבים מתקשים לעמוד בה. שמירה קפדנית זו כוללת גם פעולות יומיומיות של ניקיון דנטלי באמצעות אביזרים שונים לניקוי שיניים, וגם ביקורים קבועים אצל שיננית. אם יש לכם נטייה למחלות חניכיים, מומלץ לבקר אצל שיננית אחת לשלושה חודשים. אם מצבכם יציב יותר, ביקור אצל שיננית פעם בשישה חודשים יספיק לכם. לביקורים הקבועים אצל השיננית מומלץ להוסיף גם ביקור שנתי קבוע אצל רופא שיניים. כך תוכלו לא רק לחסוך מעצמכם כאבים ואבדן שיניים, אלא גם לא מעט כסף בטווח הארוך.

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!