סוגי שיניים תותבות וניקוי שיניים תותבות | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  סוגי שיניים תותבות והשמירה על ניקיונן

סוגי שיניים תותבות והשמירה על ניקיונן

שיניים תותבות הן התקן נשלף שיכול להחליף שיניים חסרות ולעזור להשיב לכם את החיוך לפנים. אם איבדתם את כל השיניים הטבעיות שלכם, בין אם בגלל מחלת חניכיים, עששת או פציעה, התקנת שיניים במקום החסרות היא יתרון גם למראה וגם לבריאות שלכם. זאת משום שהשיניים התותבות יקלו עליכם את האכילה והדיבור, דברים שאנשים לוקחים לעתים קרובות כמובנים מאליהם.

כשמאבדים את כל השיניים, שרירי הפנים עלולים לשקוע ולגרום למראה מבוגר יותר. שיניים תותבות ימלאו את הפנים והן ייראו בדומה לשיניים הטבעיות כך שהמראה שלכם כמעט ולא ישתנה. שיניים תותבות עשויות לשפר גם את החיוך שלכם.

סוגי שיניים תותבות

תותבות קונבנציונליות – שיניים נשלפות שמוכנסות לאחר עקירת השיניים הנותרות והגלדת הרקמות, מה שיכול להימשך מספר חודשים.
תותבות מידיות – תותבת נשלפת זו מוכנסת באותו יום בו השיניים הנותרות הוסרו. רופא השיניים לקח מידות והכין מודל של הלסת בביקור הראשון שלכם. אתם לא צריכים להתהלך ללא שיניים בתקופת ההחלמה, אבל ייתכן שיהיה צורך לתקן את התותבות לאחר שהלסת תחלים.

תותבות-על (Overdenture) – תותבת קונבנציונלית נשלפת שעברה התאמה לחיבור לשתלים. כשמרכיבים אותה היא נצמדת לשיניים בפה ומאובטחת לקראת השתלים. אפשר לשלוף אותה על ידי משיכה למעלה וחליצתה.

לוקח זמן להתרגל לשיניים תותבות חדשות. בכול מקרה של בעיה, גירוי או כאב, עליכם להתייעץ עם רופא השיניים.

שמירה על ניקיון התותבות

גם אם יש לכם תותבות מלאות, עדיין אתם צריכים להקפיד על היגיינת שיניים טובה. לצחצח את החניכיים, הלשון והחיך בכול בוקר עם מברשת רכה לפני שמכניסים את השיניים התותבות לפה, כדי להמריץ את זרימת הדם ברקמות ולסייע להסרת הפלאק.

כמו שמצחצחים שיניים, כך צריך להבריש בכול יום גם את התותבות כדי להסיר חלקיקי מזון ופלאק. הצחצוח יכול לשמור גם מפני יצירת כתמים על השיניים.
יש לשטוף את השיניים התותבות לפני הצחצוח כדי להסיר כל מזון או פסולת.
השתמשו במברשת שיניים רכה שלא תשחק את השיניים וצחצחו בעדינות את כל משטח השיניים התותבות כך שלא יישרט.
בעת הצחצוח נקו את הפה ביסודיות, כולל חניכיים, לחיים, גג הפה והלשון, כדי להסיר כל פלאק. זה יכול לעזור להפחית את הסיכון לגירוי אוראלי ולריח רע מהפה.

כאשר השיניים התותבות לא בפה, שימו אותן במקום בטוח כשהן מכוסות במים כדי שלא יתעקמו.
מדי פעם, תידרשו להשתמש בדבק. יש סוגים שונים של דבקים: קרמים, אבקות, רפידות, רצועות או נוזלים. אם אתם משתמשים באחד ממוצרים אלה, קראו את ההוראות והשתמשו בהתאם. רופא השיניים יכול להמליץ על הניקוי והדבק המתאימים.
אם יש לכם שאלות לגבי השיניים התותבות, ואם הם לא מתאימות לכם או ניזוקו – פנו לרופא השיניים שלכם. הקפידו להגיע לבדיקות שיניים רגילות באופן קבוע. רופא השיניים יבדוק את הפה כדי לראות אם השיניים התותבות עדיין תקינות.

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!