כתר בשן: עדיף כתר זירקוניה או ממתכת? | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  כתר זירקוניה או כתר ממתכת? מה עדיף בשן קדמית?

  כתר זירקוניה או כתר ממתכת? מה עדיף בשן קדמית?

  כתר בשן קדמית נושא עמו משמעויות פונקציונליות אך גם משמעויות אסתטיות

  כאשר אנו מדברים או מחייכים, השיניים הקדמיות הן אלה המראות את עצמן והן אלה שעליהן נישפט לחיוב, או לשלילה. החיוך זהו כרטיס הביקור הראשוני שלנו מול החברה. אכן, שיניים קדמיות לבנות, מסודרות ובריאות הן הכרח בחברה המודרנית והדינמית של ימינו. שיניים בריאות מעידות על מעמד גבוה, בריאות, ואפילו אושר.

  כתר בשן קדמית נעשה בצורה רגילה, כמו כל כתר – שחזור השן המחזיר אותה לגודלה ולצבעה המקורי. הזדקקות לכתר נובעת מעששת חמורה, שבר או ליקוי אסתטי. בדרך כלל, כתר מתחיל בטיפול שורש, מבנה המחזיק את הכתר ולבסוף, כיסוי דמוי שן המחליף את השן המקורית.

  סוגי כתרים בשן הקדמית

  כאמור, שן קדמית שונה משן אחורית מבחינת המשמעויות האסתטיות שלה ולכן את סוג הכתר נבחר על פי אמות מידה איכותיות אך גם על פי אמות מידה אסתטיות.

  1. אנו מבחינים בין כמה סוגי כתרים:
   כתר מתכת מצופה חרסינה – הכתר הקלאסי, כאשר הפנים מורכב מסגסוגת של מתכות בצבע אפור ועליו מורחים ציפוי חרסינה שמחקה היטב את צבע השן המקורית.
  2. כתר זירקוניה – חומר דמוי יהלום, ללא מתכת, חזק ומתאים לפה מבחינה ביולוגית כך שהחניכיים מגיבים הכי טוב לנוכחותו. צבעו בהיר ולכן מתאים מאוד מבחינה אסתטית ונותן תוצאה אסתטית ברמה גבוהה מאוד. מתאים לשיניים קדמיות וגם לאחוריות.

  סביר להניח כי הזירקוניה היא החומר המתאים לביצוע כתר בשן קדמית וזאת משום התכונות הביולוגיות והאסתטיות שלה.

  בחירת המרפאה – מדוע חשוב לבחור במרפאת מומחים?

  כך או כך, הכנת כתר לשן קדמית רצוי שתעשה על ידי מומחה לשיקום הפה. הוא זה שקיבל את ההכשרה המעמיקה והיסודית ביותר לשכלל את הנתונים הדנטליים ביחד עם השיקולים האסתטיים ולהמליץ ולבצע את סוג הכתר הטוב ביותר.

  בנוסף, כתר בשן קדמית מצריך מיומנות והבנה אסתטית של הכנת הכתר בצורה שתדמה באופן מושלם לשן המקורית, לצבעה הטבעי, ושישתלב בהרמוניה עם שאר השיניים הנמצאות לידו. לכן, הקפידו לבחור מרפאת מומחה בעל וותק וניסיון מוכחים כמו לפרופ' איתן מיזיריצקי. אחרי הכל, מדובר בחיוך שלכם.

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!