לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  כתר בשן קדמית – כל מה שרציתם לדעת

כתר בשן קדמית – כל מה שרציתם לדעת

כתר בשן קדמית נושא עמו משמעויות פונקציונליות אך גם משמעויות אסתטיות. כאשר אנו מדברים או מחייכים, השיניים הקדמיות הן אלה המראות את עצמן והן אלה שעליהן נישפט לחיוב, או לשלילה.
אכן, שיניים קדמיות לבנות, מסודרות ובריאות הן הכרח בחברה המודרנית והדינמית של ימינו. שיניים בריאות מעידות על מעמד גבוה, בריאות, ואפילו אושר. חשוב להקפיד על סדרת שיניים קדמיות לבנות ובריאות ככל שניתן.
כתר בשן קדמית נעשה בצורה רגילה, כמו כל כתר – שחזור השן המחזיר אותה לגודלה ולצבעה המקורי. הזדקקות לכתר נובעת מעששת חמורה, שבר או ליקוי אסתטי. בדרך כלל, כתר מתחיל בטיפול שורש, מבנה המחזיק את הכתר ולבסוף, כיסוי דמוי שן המחליף את השן המקורית.

סוגי כתרים בשן הקדמית

כאמור, שן קדמית שונה משן אחורית מבחינת המשמעויות האסתטיות שלה ולכן את סוג הכתר נבחר על פי אמות מידה איכותיות אך גם על פי אמות מידה אסתטיות.

אנו מבחינים בין כמה סוגי כתרים:
כתר מתכת מצופה חרסינה – זהו הכתר הקלאסי, כאשר הפנים מורכב מסגסוגת של מתכות ועליו מורחים ציפוי חרסינה שמחקה היטב את צבע השן המקורית.
כתר חרסינה – במקרה זה כל הכתר עשוי חרסינה והוא מתאים מאוד לשיניים קדמיות. כתר חרסינה נחשב טוב יותר שכן החרסינה משתלבת היטב בפה ובחניכיים אולם מחירו גבוה יותר מכתר מתכת.
כתר זירקוניה – חומר דמוי יהלום, ללא מתכת, חזק ומתאים לפה מבחינה ביולוגית.

סביר להניח כי החרסינה היא החומר המתאים לביצוע כתר בשן קדמית וזאת משום התכונות הביולוגיות והאסתטיות של החרסינה.

בחירת המרפאה

כך או כך, בחירת כתר לשן קדמית צריכה להיעשות על ידי מומחה לשיקום הפה. הוא זה שיודע לשכלל את הנתונים הדנטליים ביחד עם השיקולים האסתטיים ולהמליץ על סוג הכתר הטוב ביותר.
בנוסף, כתר בשן קדמית מצריך מיומנות אסתטית של שיוף והכנת הכתר בצורה שתדמה באופן מושלם לשן המקורית, לצבעה הטבעי, ושישתלב בהרמוניה עם שאר השיניים הנמצאות לידו. לכן, הקפידו לבחור מרפאת מומחה בעל וותק ונסיון מוכחים. אחרי הכל, מדובר בחיוך שלכם.

זקוקים לכתר בשן הקדמית?

למידע נוסף אודות כתר זרקוניה

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!