גשר בשיניים: כמה זמן צריך להיות עם גשר? | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  כמה זמן צריך להיות עם גשר בשיניים? ושאלות אורתודנטיות בוערות אחרות

  כמה זמן צריך להיות עם גשר בשיניים? ושאלות אורתודנטיות בוערות אחרות

  שיקום פה על גבי שתלים

  ארבעה מכל 10 ילדים זקוקים לגשר בשיניים. ואלה רק הילדים… ישנם גם לא מעט מבוגרים שבוחרים ליישר את שיניהם, ומספרם גדל מדי שנה. ומפני שאורתודנטיה היא תחום פופולרי ומוכר, ישנן לא מעט שאלות נפוצות שנשאלות שוב ושוב. אם כן, כדי לרכז למענכם את כל התשובות במקום אחד, הנה לפניכם המענה על כל שאלות האורתודנטיה הבוערות שלכם.

  1. כמה זמן צריך להיות עם גשר בשיניים?

  עד כמה שאנו רוצים לתת לכם תשובות חותכות וברורות, לצערנו התשובה המדויקת ביותר לשאלה זו היא: זה מאוד אינדיבידואלי. משך הטיפול האורתודנטי יכול להשתנות בצורה קיצונית בין מטופלים שכן גורמים רבים נלקחים בחשבון בכל טיפול. רק בדיקה של מומחה אורתודנטיה תספק לכם תשובה מדויקת מפני שראשית יש להעריך את מצבכם הנוכחי, לאחר מכן להכין תוכנית טיפול מפורטת ורק לאחריה ניתן יהיה להעריך את משך הטיפול שיידרש עד שתגיעו אל הארץ המובטחת, הלא היא שיניים ישרות להפליא.

  עם זאת, בכל זאת נוכל לתת הערכת זמן כוללת כי הסטטיסטיקה קובעת שכל עוד מדובר ביישור שיניים סטנדרטי, הטיפול נמשך בין שנה לשלוש. אגב, היריון מאיץ את תהליך תזוזת השיניים ולכן עשויה לקצר את משך הטיפול.

  2. האם ישנם גילאים שנחשבים לאידיאליים ליישור שיניים?

  כפי שציינו בפתיח, בעוד שבעבר יישור השיניים היה שמור לבני נוער בלבד היום מבוגרים רבים, בכל קשת הגילאים, בוחרים ליישר את שיניהם. אמנם, בין גיל 12 לגיל 15 קל יותר להזיז את השיניים ממיקומן הטבעי, אך מאחר ששן מסוגלת לנוע בפה בכל גיל ניתן ליהנות משיניים ישרות יותר גם אם אתם בני 20, 30 או אפילו 50 ו-60.

  3. האם ישנם סיכונים שחשוב לקחת בחשבון?

  למעשה, הפתרון לסיכון העיקרי לטיפול אורתודנטי נמצא בידי המטופלים עצמם. על פי רוב, יישור שיניים הוא תהליך שלא נלווים אליו סיכונים רבים מלבד דלקת חניכיים וצביעת שיניים, שנגרמות עקב היגיינה לקויה. אבל כל עוד תקפידו למלא אחר הוראות הרופא המטפל, תוכלו להימנע משני מצבים אלה.

  אף על פי שישנם מטופלים אשר פוחדים ששיניהם ייפלו כאשר הם חשים בתנודתן, אין כל חשש שהתנדנדות שיניים בזמן הטיפול תגרום לנפילתן. השיניים בפינו מחוברות לעצם ולחניכיים על ידי סיבים דקים רבים, ועל מנת להזיז אותן יש צורך לנתק חלק מהסיבים הללו. הניתוק הזה מעורר תחושה של שיניים מתנדנדות אך כפי שציינו קודם לכן, אין סיבה לחשש מפני שהשיניים רק זזות ואין כל סכנה שהן יפלו.

  ישנו גם סיכון נדיר מאוד של ספיגת שורש השן במהלך הטיפול, אך על פי רוב מצב זה נגרם בגלל טיפולים לא מקצועיים וקל למנוע אותו על ידי צילומי רנטגן שמבוצעים כביקורת ובמסגרת מעקב צמוד.

  4. האם התוצאה הסופית תשמר לתמיד?

  גם הפעם, התשובה הכי מדוייקת שניתן לתת איננה חותכת ותלויה בכמה גורמים.

  ראשית, על מנת לשמר את התוצאות יש צורך בשיתוף פעולה של המטופל. כל עוד המטופלים ממלאים אחר הוראות הרופא המטפל, משתמשים בגשר ומגיעים לביקורת ולמעקב כפי שהתבקשו לעשות, תוצאות הטיפול יהיו יציבות. עם זאת, ישנם גורמים שאינם תלויים בטיפול או במטופל ועלולים להשפיע על יציבותן של התוצאות. בין אלה ניתן לציין מצבים של שחיקת שיניים, כסיסת ציפורניים, דחיפת לשון, מציצת אצבע והרגלים נוספים אשר מפרים את שיווי המשקל בפה.

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!