יישור שיניים מהיר – כל המידע | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  יישור שיניים מהיר – האם יש חיה כזאת?

  יישור שיניים מהיר – האם יש חיה כזאת?

  כשחושבים על טיפול אורתודנטי, אחת השאלות הראשונות שמתעוררות היא, "כמה זמן אצטרך להיות עם גשר עד שיהיו לי שיניים ישרות?" ובכן, לצערנו זאת לא שאלה שקל לענות עליה באופן כוללני כי ישנם הרבה מאוד משתנים שצריך לשקול וכל פה הוא ייחודי. ייתכן שתוכלו ליהנות משיניים ישרות בתוך שישה חודשים בלבד, או שיחלפו שנתיים עד שתגיעו לחיוך המיוחל.

  רוב האנשים, גם הורים לבני נוער שרוצים ליישר את שיניהם, סבורים שאורכו של טיפול אורתודנטי הוא גורם מרתיע. כולנו מנהלים חיים עסוקים ואיש אינו רוצה לבלות את השנתיים הבאות בעבודה על השיניים שלו מדי כמה שבועות. אם כן, האם יש אפשרות לפתור את העניין בזריזות?

  יישור שיניים מהיר

  היישור של שיניים על ידי סמכים, או גשר בלשון הדיבור, הוא תהליך ביולוגי שכרוך בתזוזה של שיניים, בספיגת עצם ובבנייה של עצם חדשה. תזוזת השיניים מתאפשרת כשמופעלים על השיניים כוחות עדינים ולכן התהליך אורך זמן. אם יופעלו כוחות חזקים מדי בניסיון לזרז את התהליך, השן עלולה להיפגע וכך גם השורש. יתר על כן, כוחות חזקים יתר על המידה עוד עלולים להאט ולא להאיץ את התהליך. כן חשוב לומר שככל שנדרש טיפול מינורי יותר, כלומר ככל שהבעיה חמורה פחות, כך הטיפול יהיה מהיר יותר.

  אף על פי כל מה שנאמר כאן, ישנן שיטות שמיישרות שיניים במהירות רבה יותר מאחרות. עם זאת, שיטות היישור נקבעות גם על פי מצב פיו של המטופל ולא רק על פי רצונותיו.

  השיטות המובילות

  כשמונים את השיטות השונות ליישור שיניים, אפשר גם לכלול ניתוחים שבאמצעותם מזיזים את עצמות הלסתות. ניתוחים אלה מתבצעים רק כאשר לא ניתן לפתור את המצב על ידי טיפולים אורתודנטיים אחרים. עכשיו, משהזכרנו את המקרים היוצאים מהכלל, נמנה את סוגי הסמכים הפופולריים ביותר.

  1. סמכים ממתכת – זאת הטכניקה המסורתית, המוכרת והוותיקה מכולן והיא כוללת שימוש בחוטי תיל שמורכבים על גבי השיניים. החיסרון הגדול של השיטה הוא המראה הלא אסתטי של הסמכים.
  משך הטיפול: כשנה וחצי-שנתיים.

  2. סמכים שקופים – אלה הם סמכים אשר מודבקים על חלקן החיצוני של השיניים והם הרבה יותר אסתטיים מסמכי המתכת. עם זאת, חוט המתכת שמחבר בין חלקי הסמך והגומיות שאוחזות בסמכים אינם אסתטיים כלל.
  משך הטיפול: כשנתיים.

  3. סמכים לינגואליים – זהו גשר פנימי ולכן גם בלתי נראה, שהפך פופולרי מאוד בשנים האחרונות ולמעשה מתאים לטיפול כמעט בכל הליקויים הקיימים.
  משך הטיפול: כשנה וחצי-שנתיים

  4. קשתיות שקופות – זוהי שיטה בלתי נראית ליישור שיניים שמתבצעת על ידי טכנולוגיית הדמיית מחשב בתלת ממד ונקראת אינויזיליין (Invisalign), ומאפשרת טיפול קצר יחסית. סמכים אלה אינם מפריעים ביומיום והן ניתנות להסרה. עם זאת, הם אינם מתאימות לטיפול בכל מצב.
  משך הטיפול: כשנה.

  אם כן, אנחנו ממליצים לכל אלה שמתחילים טיפול אורתודונטי לקחת בחשבון שהטיפול יארך זמן מה ושיידרש מהם להיפגש עם האורתודנט פעם בכמה שבועות. אבל אף על פי שזהו איננו טיפול מהיר ברוב המקרים, אין ספק שתוצאותיו מצוינות ולכן הוא שווה כל רגע.

  למידע נוסף אודות ליישר שיניים

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!