יישור שיניים בלילה, שומר מקום (ריטיינר) ועוד | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  ראשי  /  מידע מקצועי  /  מתי יש להקפיד על יישור שיניים בלילה

  מתי יש להקפיד על יישור שיניים בלילה

  סוף סוף הסתיים התהליך – חלפו החודשים הארוכים (שבדרך כלל הסתכמו בשנים) שבהם היה עליכם להסתובב עם גשר בשיניים, אין עוד חיוך מקושט בסמכים כאלה או אחרים והשיניים התיישרו בדיוק למנח הרצוי. עכשיו כל האחריות עוברת אליכם והגיע הזמן לשמר את תוצאות העבודה הקשה.

  הנה כמה שאלות נפוצות שעוסקות בתקופה שלאחר הטיפול ותשובות שיבהירו לכם בדיוק איך להתנהל כדי לשמור על החיוך המושלם שלכם.

  1. אחרי היישור, האם להשתמש בריטיינר למשך כל היום או רק בלילה?

  אין תשובה חד משמעית לשאלה זו מכיוון שמדובר בכל מקרה לגופו ובכל רופא לגישתו. בסיום הטיפול ייתן לכם האורתודנט ריטיינר, שנקרא שומר מקום בעברית. במעמד זה גם יסביר לכם האורתודנט האם עליכם להרכיב את הריטיינר למשך מספר שעות ביום, או אז יינתן לכם ריטיינר שאותו ניתן להוציא ולהכניס לסירוגין, או באופן רציף, או אז הריטיינר יקובע לצידן הפנימי של השיניים.

  מה שכן ניתן לקבוע בוודאות הוא שהדרך הטובה ביותר לשמור על תוצאות הטיפול הממושך ולמנוע תזוזת שיניים היא להרכיב את הריטיינר על פי הוראות הרופא המטפל.

  1. למה בכלל צריך להמשיך להשתמש בריטיינר? הרי השיניים כבר התיישרו

  השיניים שלנו זזות, זאת עובדה. ישנן סיבות מגוונות לתזוזת שיניים אבל העיקרית ביניהן היא שהעצמות בגופנו משתנות ללא הרף, נבנות ומפורקות מחדש. מכיוון ששינינו מקובעות בעצם, גם הן מושפעות מתנועה זו.

  לכן, גם לאחר שיושרו השיניים תהיה להן נטייה לזוז שוב והריטיינר הוא הפתרון הטוב ביותר והדרך האפקטיבית ביותר להשאיר את השיניים במקומן הרצוי.

  1. למשך כמה זמן צריך להשתמש בריטיינר?

  כמו בשאלה הראשונה, גם כאן התשובה היא כל מקרה לגופו. עם זאת מן הראוי לציין שבדרך כלל, מכיוון שהשיניים בלסת התחתונה נוטות לזוז יותר מאשר מאלה שבלסת העליונה, באזור זה ככל הנראה יידרש מכם להשתמש בריטיינר למשך שנים ארוכות. בלסת העליונה הדבר תלוי במבנה הספציפי של כל מטופל והשימוש בריטיינר יידרש על פי רוב למשך שנה או שנתיים, בעיקר במשך שעות הלילה.

  1. האם עקירת שיני בינה תעזור למנוע תזוזה של שיניים אחרי הטיפול?

  הגיע הזמן להוציא את שיני הבינה מהחושך לאור ולקבוע בצורה חד משמעית: שיני הבינה אינן אשמות בתזוזת השיניים ומעולם לא הוכח קשר ישיר בין תזוזת שיניים ובין בקיעתן או הימצאותן של שיני בינה. ההחלטה על עקירה של שיני בינה מתקבלת אך ורק על ידי רופא השיניים ועל פי רוב מתבצעת מסיבות של בריאות הפה, ללא קשר אורתודנטי.

  1. מה עוד ניתן לעשות כדי לעזור לתוצאות להישמר לאורך זמן?

  ובכן, כל עוד תהיו אחראיים ותקפידו לשמור על הנחיות האורתודנט ואם לא יהיו אירועים חריגים, תצליחו לשמר את התוצאות לאורך זמן. אבל אם כבר מדברים על לקיחת אחריות על הטיפול, מן הראוי לציין שחשוב מאוד גם להקפיד על ניקיון הריטיינר. אם הותקן ריטיינר קבוע, היעזרו במברשות ניקוי קטנות שינקו היטב את המרווחים בין השיניים. אם אתם משתמשים בריטיינר נשלף, הקפידו לשטוף אותו במים ובסבון לפחות פעם ביום, ועדיף פעמיים או אף יותר אם תרגישו בצורך לעשות זאת

   

  לפרטים וקביעת תור במרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי צרו קשר באתר או התקשרו לטלפון 03-6449139 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופ' איתן מיזיריצקי

  פרופסור חבר בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב
  יושב ראש לשעבר, האיגוד הישראלי לשיקום הפה
  חבר הנהלת האיגוד האירופאי לשיקום פה
  חבר הנהלת האיגוד הבינלאומי לרפואת שיניים דיגיטלית
  מרצה בארץ ובעולם בתחומי שיקום, שתלים דנטליים ורפואת שיניים דיגיטלית
  פרסם מעל מאה מחקרים מדעיים בעיתונות המקצועית הבינלאומית

  מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

   • מומחי רפואת השיניים המובילים
   • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
   • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
   • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
   החזירו לעצמכם את החיוך!