לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  השתלת שן טוחנת – בלי לטחון מים

השתלת שן טוחנת – בלי לטחון מים

לבני אדם בוגרים, כלומר כאלה שעברו את גיל ההתבגרות, יש שתיים עשרה שיניים טוחנות המסודרות בארבע קבוצות של שלוש שיניים הממוקמות באחורי המשנן הקבוע, שתי קבוצות בלסת העליונה ושתי קבוצות בלסת התחתונה.
אי אפשר להפריז בחשיבותן של השיניים הטוחנות שכן הן האחראיות הבלעדיות ללעיסת האוכל שלנו ולטחינתו כך שיקל על הבליעה ולהתמוססותו כך שיגיע אל הקיבה בצורה נכונה.

בכל יום מתמודדות השיניים הטוחנות עם אתגרי אכילה ולעיסה לא פשוטים כלל. משקל הלסת והנעילה נופל עליהן, כמו גם יציבות המלתעות כולן. חשוב להגיד ש – 12 השיניים הטוחנות לא רק מחפות אחת על השנייה אלא גם דואגות לפיזור הלחץ הלעיסי כך שיהיה הגיוני וישמור על מבנה הלסת.
לכן, במקרה של אובדן אחת מהן, יש לקבוע במהירות תור לרופא משקם ולשקול השתלת שתל לשן טוחנת במקום. בכל מקרה, אסור להזניח, ולו לרגע, את השיניים הטוחנות.

רבים נוטים להזניח נזק או אובדן של שן טוחנת בגלל שאין פגיעה אסתטית. השן מתחבאת לה מאחור ואף אחד לא רואה. זו טעות, נזק של שן טוחנת אחת או יותר יכול לגרום לתופעות הבאות:

בקיעת יתר של השן הנגדית מול החסרה.
פגיעה בסגר הלסת הקיים.                                                                                                                                                            פגיעה בשיניים השכנות, סדקים ואף שברים.
נסיגת עצם מסביב לשורשים.
קריסה של סגר אחורי.
פתיחת מרווחים בשיניים הקדמיות.
תזוזה של השיניים הסמוכות.
קריסה של הלחיים אל חלל הפה ומראה מבוגר.

למרות שנראה כאילו "מסתדרים" עם אבדן או נזק בשן טוחנת, יש לרוץ למרפאה הקרובה ולקבוע טיפול לשיקום השן הטוחנת הפגועה.
השתלת שן טוחנת – פתרון קבוע וטוב
ישנן כמה דרכים לחפות על חוסר של שן טוחנת אך הטובה מבניהן ברוב המקרים היא ללא ספק השתלת שן טוחנת מבלי לפגוע בשיניים הסמוכות.
איכות ההשתלות המבוצעות כיום מבטיחות שיקום מלא של אזור השיניים הטוחנות ושיבה לתפקוד לעיסתי מלא, כאילו הייתה שם שן טוחנת מאז ומתמיד. בנוסף, השתלת שן טוחנת תחזיר לכל הפה את האיזון האסתטי והתפקודי.

במרפאת המומחים של ד"ר מיזיריצקי משתמשים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר להשתלות שיניים ומספקים לכם תכנית שיקום הפה מלאה ומדויקת. בזכות תוכנת ממוחשבת אנו מקבלים תמונה תלת ממדית של אזור ההשתלה ומצעים את ההליך הכירורגי בצורה מדויקת וטובה. לאחר מכן, ובהתאם לתכנית שנקבעה מראש יולבש המבנה והכתר ותוכלו לשוב וללעוס כראוי בלי כאבים ובלי נזקים לטווח הקצר, והארוך.
תחזירו את החיוך לפנים צרו קשר עוד היום.

למידע נוסף בנושא השתלות שיניים

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!