לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  השתלות שיניים – למי זה מתאים?

השתלות שיניים – למי זה מתאים?

שתל דנטלי הוא שורש שן מלאכותי שממוקם לתוך הלסת על מנת להחזיק שן חליפית או גשר. שתלים דנטליים הן אחת האופציות לאנשים שאיבדו שן אחת או יותר בעקבות מחלת חניכיים, פציעה או כול סיבה אחרת.
האם שתלים דנטליים מתאימים לי?
ברוב המקרים, כל אדם שהוא מספיק בריא על מנת לעבור עקירת שן שגרתית או ניתוח אוראלי, יכול להיות מועמד מתאים גם להשתלת שיניים.
המטופל האידיאלי להשתלה צריך להיות בעל חניכיים בריאות ועם מספיק עצם בלסת, כדי שזו תתמוך ותחזיק את השתל. בנוסף, המטופל צריך להתחייב להיגיינת פה טובה ולעריכת ביקורים סדירים אצל רופא השיניים – לאחר הטיפול.

חלק מהמטופלים יצטרכו לעבור בדיקה להערכת היכולת שלהם לעבור השתלה דנטלית וביניהם, אנשים שהם מעשנים כבדים, אנשים שסובלים ממחלות כרוניות (כמו מחלת לב או סוכרת), או אנשים שעברו הקרנות באזורי הראש או הצוואר.

אם אתם שוקלים את האפשרות לעבור השתלה דנטלית, דברו עם רופא השיניים שלכם, כדי לוודא שאתם אכן מועמדים מתאימים להשתלה.
מה כולל תהליך השתלת השיניים שאעבור?

השלב הראשון בתהליך כולל פיתוח תכנית טיפול אישית. התוכנית נותנת מענה לצרכים הספציפיים של המטופל. את התוכנית מכין צוות של אנשי מקצוע שהוכשרו במיוחד בתחום שיקום הפה והלסת. עבודת צוות זו מספקת טיפול מותאם אישית שמבוסס על אפשרויות ההשתלה שהן הטובות ביותר למטופל הספציפי.

השלב הבא כרוך במיקום השתל בלסת שורש שן. השתל, הוא בורג קטן עשוי טיטניום, והוא מוחדר בניתוח לתוך העצם בשקע השן החסרה. במהלך ההחלמה, השתל משתלב בעצם המקומית ויוצר עוגן יציב וחזק בתוך הלסת. תהליך ההחלמה בשלב זה נמשך בין 6 ל-12 שבועות.

בשלב הבא מחברים בורג קטן אל השתל שעליו יורכב כתר השן החדשה. כדי ליצור עבור המטופל את השן או השיניים החדשות, הרופא יכין מודל של המנשך ועל פיו ייבנה את מודל השיניים החלופות. השן החלופית, שנקראת כתר, תחובר אז אל הבורג שהורכב אל השתל.
לעתים קרובות, במקום להשתמש בכתרים אינדיבידואליים בודדים, הרופא יעדיף לצרף גשר על השתל שיתמוך במספר כתרי שיניים.
רופא השיניים יתאים את גוון השיניים החדשות לשיניים הטבעיות. מכיוון שהשתל מאובטח בתוך עצם הלסת, השיניים החלופיות ייראו, יורגשו ויתפקדו בדיוק כמו השיניים הטבעיות של המטופל.
עד כמה זה יכאב לי?
רוב האנשים שעברו השתלה דנטלית אומרים שהם חשו מידה קטנה של אי נוחות במשך תהליך ההשתלה. בדרך כלל, משתמשים בהרדמה מקומית במהלך הניתוח ורוב המטופלים מדווחים שההשתלה מעורבת בפחות כאבים מאשר עקירת שן.
לאחר ההשתלה, המטופל יכול לחוש כאב מתון שבו ניתן לטפל בתרופה לשיכוך כאבים, כמו אקמול.
איך עלי לטפל בשתלים הדנטליים?
שתלים דנטליים דורשים את אותו טיפול כמו שיניים טבעיות, כולל צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי ושטיפה עם מי פה אנטיבקטריאליים, וכמובן בדיקות שיניים שגרתיות.

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!