רפואת שיניים כללית- כל המידע שחשוב להכיר | פרופ איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  מאמרים בנושא רפואת שיניים כללית

  Spread the love

  רפואת שיניים כללית מהווה תחום מורכב, מגוון וחשוב מאין כמותו, הכולל שלל הליכים רפואיים חיוניים, המסייעים לנו לשמור על בריאות הפה והשיניים מבחינה תפקודית ואסתטית. כך, באמצעות הקפדה על צחצוח שיניים בצורה שוטפת, שימוש נכון בחוט דנטלי, הלבנת שיניים וביקור תקופתי אצל רופא השיניים והשיננית, ניתן למנוע הופעה של דלקת חניכיים, אבצס דנטלי, נסיגת חניכיים, חורים, ריקבון, השתלת שיניים, טיפולי שורש ושאר הליכים ותופעות לא נעימות וליהנות משיניים בריאות, תקינות ויפות לשנים רבות.

  איזה טיפולים נכללים ברפואת שיניים כללית?

  כיום, רפואת שיניים כוללת הליכים רפואיים חשובים לצד טיפולים אסתטיים, המסייעים לנו לשמור על מצב בריאותי תקין, יפה וטוב של השיניים וחלל הפה. בצורה זו, ניתן להפחית את הצורך בהליכים כירורגיים פולשניים, לצמצם את ההוצאות הכספיות ולזכות באיכות חיים ושיניים יפות, בריאות, ישרות וחזקות לאורך זמן רב.

  צחצוח שיניים

  אחת הפעולות החשובות עליהן שמים דגש מגיל צעיר בתחום רפואת שיניים כללית הוא הקפדה על צחצוח שיניים מדי יום בבוקר ובערב. חשוב להקפיד על צחצוח נכון של כל השיניים בפה, בצורה עדינה ורכה. שכן, אם מצחצחים את השיניים בצורה חזקה ולוחצת מדי, יש סיכוי רב לגרום לפציעות באזור החניכיים וכן לגרום בהמשך גם להופעה של נסיגת חניכיים.

  נסיגת חניכיים

  המדובר בתהליך המתרחש לאורך זמן, הגורם לתחושת חוסר נוחות גדולה ורגישויות ועלול לגרום לנזקים בשיניים ובתעלות השורש, הופעה של דלקת חניכיים ועששת, כתוצאה מחדירת חיידקים לכיסים הנוצרים באזור החניכיים.

  שימוש בחוט דנטלי

  להשלמת הניקיון היסודי והמקיף של השיניים, חשוב לאחר כל ארוחה לנקות את שאריות המזון שהצטברו ברווחים שבין השיניים באמצעות חוט דנטלי. עם זאת, כדי למנוע פציעה של החניכיים חשוב לדעת איך להשתמש בצורה נכונה ויעילה בחוט הדנטלי. אנו ממליצים לפנות אל רופא השיניים ו/או השיננית ולבקש הסבר מפורט והדגמה איך עליכם להשתמש בחוט הדנטלי כדי להימנע מנזק במקום להביא תועלת.

  הלבנת שיניים

  טיפולי הלבנת שיניים מהווים חלק מטיפולי רפואת שיניים אסתטיים, שמטרתם להביא למראה פה נקי ואחיד, ללא כתמים, סתימות, שיניים רקובות וכדומה. ישנן מגוון שיטות לבצע הלבנת שיניים, ביניהן לייזר מנורה יחודית בהלבנה במרפאה או הלבנה ביתית באמצעות סדים לשיניים וחומרים כימיים המיועדים להבהיר את השיניים.

  דגשים חשובים

  טיפולי רפואת שיניים כללית כוללים גם הקפדה על ביקורים תקופתיים שוטפים אצל רופא שיניים מקצועי ומיומן ושיננית מוסמכת, על מנת לאבחן ולמנוע הופעה של דלקת חניכיים, אבצס דנטלי, נסיגת חניכיים, חורים ובעיות שיניים מורכבות אחרות.
  שמירה על בריאות הפה והשיניים מתחילה במודעות לנושא, הקניית הרגלים וחינוך הילדים עוד בגילאים הצעירים. באמצעות חינוך, פעולות מניעה יעילות וקלות ותחזוקה שוטפת, יכול כל אחד לשמור על שיניים איכותיות ויפות לכל החיים.
  אנו מזמינים אתכם לגלול מטה ולקרוא מבחר מאמרים מקצועיים וחשובים בנושא רפואת שיניים כללית.
  מתעניינים בתוכן הקשור לרפואת שיניים כללית? הכנו עבורכם מבחר מאמרים בנושא החל מצחצוח שיניים טיפול בדלקות שיניים, הלבנת שיניים ועד לשימוש נכון בחוט דנטלי ומאכלים מומלצים לבריאות השן. מוזמנים לגלול מטה ולקרוא. קריאה נעימה.