מאמרים בנושא ניתוחי חניכיים | פרופ איתן מיזיריצקי - מרפאת Teeth
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
כפתור ווטסאפ
כפתור ווטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  מאמרים בנושא ניתוחי חניכיים

  Spread the love

  עומדים לעבור ניתוח חניכיים ורוצים להכיר את הנושא מקרוב? רוצים לקרוא על יתרונות הטיפולים ולקבל מידע מפורט על ניתוחי חניכיים? הכנו עבורכם מבחר מאמרים בנושא שיסייעו לכם להכיר את הנושא מקרוב ומהם הטיפולים המומלצים בתחום. מוזמנים לגלול מטה ולהתרשם.

  ניתוחי חניכיים – מידע למטופל

  החניכיים הן רקמות התומכות ומחזיקות את השיניים בפה ויש להן תפקיד משמעותי וחשוב בשמירה על בריאות הפה, חיוך ומראה אסתטיים לזמן ארוך. במצב תקין, החניכיים צמודות לשן וצבען ורוד, אולם כאשר מתפתחות מחלות חניכיים כגון דלקת חניכיים, נסיגת חניכיים, הן פוגעות באחיזה, ביציבות ובחוזק של השיניים, גורמות לנפיחות ודימום בעת אכילה וצחצוח השיניים, משליכות ישירות על הפן האסתטי.

  מחלות חניכיים יכולות  להתבטא בריח רע מהפה ועשויות לגרום אף לאובדן שיניים במצבים הקיצוניים. לכן, במידה וטיפול שמרני לא הועיל, ניתוח חניכיים הינו הליך רפואי כירורגי יעיל ונפוץ, שנועד לטפל במחלות שהתפתחו בחניכיים ולמנוע בכך הגעה למצב חמור של אובדן שיניים. 

  באילו מקרים מבצעים ניתוחי חניכיים? 

  כאשר מתפתחת דלקת חניכיים שאינה מטופלת באופן מיידי ובצורה מקצועית ונכונה, היא יכולה להחריף, לפגוע בעצמות התומכות בשיניים ולחייב ביצוע של ניתוח חניכיים כדי לתקן את הבעיה שנוצרה ולמנוע את אובדן שיניים. לכן, חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי של רופא מומחה, לעשות ניקוי שיניים קבוע אצל השיננית להסרת האבנית  והחיידקים שהצטברו ולהקפיד על תחזוקה והיגיינה יומיומית של הפה. 

  נסיגת חניכיים הינה בעיה רפואית הנגרמת כתוצאה ממחלות חניכיים וגורמים נוספים כגון הצטברות של אבנית, עישון, צחצוח שיניים אגרסיבי, הפוגעת באופן הדרגתי ברקמות החניכיים, מתבטאת בנסיגת החניכיים לאחור וחשיפה של שורשי השיניים ועלולה גם להביא לרגישויות ולהרס של העצמות המקיפות ותומכות בשיניים, מצב המעלה במידה רבה את הסיכון לאובדן שיניים. כאשר מדובר במקרה של נסיגת חניכיים חמורה, ישנה אפשרות באמצעות ניתוח השתלת חניכיים, לשחזר ולשקם את רקמות החניכיים. 

  חשוב לציין, שאבחון מוקדם של הבעיה ועריכת טיפולים מונעים יכולים לשפר את המצב הרפואי ולמנוע את הצורך בעריכת ניתוחי חניכיים, אולם במקרים בהם לא ניתן לטפל בצורה מקיפה וטובה בבעיה בדרכים אחרות שמרניות, יש צורך לפנות להליך כירורגי של ניתוח חניכיים אצל רופא שיניים מומחה.

  מהו ההליך? 

  במהלך ניתוחי חניכיים רופא השיניים המומחה מסלק את גורמי הדלקת סביב השורשים של השיניים והחניכיים ומנסה ככל שניתן ליצור התחדשות של הרקמות שנפגעו ולצמצם נסיגה נוספת של החניכיים. ברוב המקרים ניתוח חניכיים נעשה רק בהרדמה מקומית רגילה של האיזור, כאשר הרופא מסיט את הרקמות העליונות מהשיניים, חושף את הרקמות שנפגעו, מסיר את רקמת הדלקת ואת רובד החיידקים שהצטברו על השן ומסביבה ובשלב הסופי מקרב ותופר מחדש את רקמת החניכיים.

  ישנם מצבים חמורים המצריכים ניתוח השתלת חניכיים או שימוש בחומרים ביולוגיים המעודדים את שחזור הרקמות שנפגעו והשבת המראה האסתטי.

  על מה חשוב להקפיד לפני שמבצעים ניתוח חניכיים? 

  טרם קבלת ההחלטה על ניתוח חניכיים צריך לבצע בדיקות מקיפות אצל רופא השיניים המטפל, הכוללות צילומים יסודיים של חלל הפה והשיניים כגון סטטוס ומדידת כיסי חניכיים. בדיקות אלו מאפשרים להעריך את חומרת המצב בצורה מדויקת ולפנות לאופציה של ניתוח במידה ולא ניתן לפתור זאת בעזרת טיפולים אחרים שמרניים. 

  אנו מזמינים אתכם לגלול בעמוד ולקרוא עוד מאמרים מקצועיים ומעשירים בנושא.