ניתוחי חניכיים- מבחר מאמרים על ניתוח חניכיים ולמה לצפות | פרופ איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

מאמרים בנושא ניתוחי חניכיים

עומדים לעבור ניתוח חניכיים ורוצים להכיר את הנושא מקרוב? רוצים לקרוא על יתרונות הטיפולים ולקבל מידע מפורט על ניתוחי חניכיים? הכנו עבורכם מבחר מאמרים בנושא שיסייעו לכם להכיר את הנושא מקרוב ומהם הטיפולים המומלצים בתחום. מוזמנים לגלול מטה ולהתרשם.

השתלת שיניים הוא הליך כירורגי חדשני ומהפכני, בעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, המצריך ידע, מיומנות ומקצועיות רבה של רופא השיניים המטפל. כמו כן, שתלים דנטליים הם פתרון מהיר ואיכותי למשך זמן ארוך כאשר חשוב לעשות מעקב רפואי ולהקפיד על תחזוקה והיגיינה נכונה וטובה של השיניים והפה. שיקום הפה הוא תהליך רפואי מתמשך ומורכב, המותאם לכל מטופל לפי נסיבות המקרה וסוג הטיפול הנדרש. חשוב לעבור את הפרוצדורה רק אצל רופא שיניים אשר עבר הכשרה מקצועית מקיפה וייחודית בתחום שיקום הפה, לו יש את הידע והניסיון הדרושים לאבחן, לתכנן ולבצע את הטיפול הרצוי ברמה גבוהה, בקלות ובצורה הטובה ביותר, בהתאמה למצב הבריאותי ולצרכים האישיים של כל מטופל. איזה טיפולים כלולים במסגרת שיקום הפה?

הסיבות הנפוצות לביצוע השתלת שיניים

שתלים בשיניים הם פתרון אידיאלי במקרים של שן או כמה שיניים חסרות בפה, כתוצאה מגורמים של עששת הפוגעת בשכבה החיצונית של השן (אמייל) ובמקרים חמורים ברקמה הפנימית (מוך השן), מחלות ודלקות בחניכיים הנגרמות על ידי חיידקים או מחלות כרוניות דוגמת סכרת, חבלה, מכה או פגיעה חזקה בפה, עישון מסיבי לאורך זמן ועוד. במקרים אלה ואחרים של אובדן שיניים, שתלים מחליפים את שורש השן והם לא נראים מבחוץ לאחר השלמת ההליך.

איך מבצעים את ההליך?

השלבים העיקריים בעת ביצוע השתלת שיניים הם – במקרה בו השן נמצאת בחלל הפה צריך ראשית לעקור אותה ולפנות מקום להכנסת השתל. לאחר מכן מבריגים את השתל לתוך העצם בלסת, תופרים ומכסים את המקום ברקמות של החניכיים. בשלב הסופי לאחר שהאזור החלים, ניתן להרכיב על השתל את המבנה ועליו מרכיבים את הכתר, שזהו בעצם החלק הבולט שדומה לשן הטבעית. לקבלת מידע ופרטים נוספים, אנו מזמינים אתכם לגלול מטה ולקרוא עוד מאמרים מקצועיים בנושא.

שיטות טיפול חדשניות בתחום

All on 4 – 6: שיטה זו מבוצעת בפרק זמן קצר יחסית ואינה מצריכה נקיטה בהליך כירורגי מסובך. היא מיועדת למצבים בהם חסרות בפה כמה שיניים באותו צד, כאשר במסגרתה ניתן להשתיל באזור ספציפי ארבעה עד שישה שתלים בשיניים בזווית של עד 45 מעלות ועליהם מבריגים מערכת של שיניים חדשות בצורה קבועה. השתלת שיניים ביום אחד: בשיטה זו, המכונה גם שיטה חד שלבית, מחדירים שתלים דנטליים בעומק החניכיים בהליך כירורגי פולשני. במידה והשתלים נקלטו בצורה טובה בעצם הלסת והמצב הרפואי של המטופל מאפשר זאת, מרכיבים עליהם עוד באותו הליך את הכתר הסופי, בלי צורך להמתין מספר חודשים. עם זאת, חשוב לציין כי השתלת שיניים ביום אחד אינה מתאימה בהכרח לכל מטופל ומצריכה אישור ובדיקה מעמיקה של הרופא המטפל. על מנת לקבל מידע מקצועי נוסף אודות השתלת שיניים תוכלו לגלול מטה ולקרוא מאמרים מקיפים בנושא.לקבלת מידע ופרטים נוספים, אנו מזמינים אתכם לגלול מטה ולקרוא עוד מאמרים מקצועיים בנושא.