יישור שיניים- מבחר מאמרים בנושא אורתודוטיה | פרופ איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  מאמרים בנושא יישור שיניים

  יישור שיניים (אורתודונטיה) מהווה טיפול אורתודנטי פופולרי, יעיל וחשוב, המסייע לאנשים רבים באוכלוסייה, בהם מבוגרים, ילדים ובני נוער, לשמור על בריאות השיניים והלסתות, משפר בצורה משמעותית את המראה החיצוני הכללי, את תחושת הביטחון העצמי ואת איכות החיים.

  יישור שיניים (אורתודונטיה) עושים אצל המומחים

  מהי אורתודונטיה?

  אורתודנטיה – יישור שיניים ולסתות הינו תחום מומחיות ספציפי ברפואת שיניים, המאבחן, מונע ומטפל במגוון רחב של בעיות אורתודנטיות הנוגעות למיקום השיניים, הלסתות ומבנה הפנים הכללי. כך, יישור שיניים הינו פתרון איכותי ומומלץ לטווח ארוך לתיקון בעיות, רפואיות ואסתטיות, כגון שיניים עקומות, צפיפות שיניים, דחיפת לשון, שיניים או לסתות בולטות, סגר לא תקין, מנשך פתוח, מרווחים בין השיניים, סיוע לטיפולים של שיקום הפה ועוד.

  זאת, באמצעות שימוש במכשירים שונים וטכניקות מתקדמות, דוגמת קשתיות שקופות, גשר בשיניים, רסן לשיניים, פלטה לשיניים נשלפת, שתל דנטלי וכדומה.

  חשוב לציין, שלא כל רופא שיניים הוא גם מומחה ליישור שיניים (אורתודנט). שכן, אורתודנט מומחה הוא רופא שיניים אשר סיים 4 שנות לימוד נוספות מעבר ללימודי רפואת שיניים, עבר בהצלחה את בחינות ההסמכה והרישוי ומחזיק ברישיון מומחה מטעם משרד הבריאות. 

  למי מיועד הטיפול?

  יישור שיניים מתאים לאנשים בכל הגילאים הסובלים מבעיות דנטליות ותפקודיות של השיניים והלסתות, בעיות נשימה, שיקום הפה וכן כל אדם המעוניין לשפר את המראה האסתטי, ההופעה החיצונית והביטחון העצמי כתוצאה משיניים עקומות, שיניים בולטות, סטייה של הלסת וכדומה.

  חשוב להדגיש שאי טיפול בבעיות אלה עשוי להוביל במשך הזמן לבעיות בריאותיות ארוכות טווח, המתבטאות בהיווצרות דלקות, עששת, בעיות חניכיים, כאבים בלסתות, האצה בשחיקת השיניים בשל עומס מוגבר וכדומה.

  מהו ההליך?

  הליך יישור שיניים נהוג לעשות במספר דרכים מרכזיות: 

  סמכים חיצוניים (גשר בשיניים): המדובר בגופים עשויים ממתכת או שקופים מחרסינה, המותאמים למבנה השיניים ומאפשרים לשלוט באופן פרטני על התנועה של כל אחת מהשיניים. את הסמכים מדביקים בצד החיצוני של השיניים ועליהם מחברים קשת מתכת באמצעות חוטי מתכת או גומיות. 

  אינוויזליין (קשתיות שקופות): שיטה יעילה, בלתי נראית, אסתטית וחדשנית, העושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של הדמיה בתלת מימד לצורך בנייה של פלטות שקופות, דקות, נוחות לשימוש ובלתי נראות, המורכבות על השיניים למשך 22-23 שעות ביום וגורמות לתזוזה ויישור של השיניים במספר שלבים, כאשר יש להחליף את הפלטה פעם בשבועיים. 

  סמכים פנימיים: את הסמכים מדביקים בצורה מיוחדת בצד הפנימי של השיניים והם מותאמים באופן אישי לכל מטופל. הסמכים אינם נראים לעין ומאפשרים לבצע את כל הפעולות השוטפות בדומה לסמכים החיצוניים.

  מכשירים נוספים יעילים הם רסן לשיניים, המסייע לשנות את מיקום השיניים באמצעות הפעלת כוח וכן פלטה לשיניים המסייעת בשימור השיניים ישרות. 

  לקבלת מידע נוסף לגבי יישור שיניים – אורתודנטיה תוכלו לגלול בעמוד ולקרוא מאמרים מקצועיים מפורטים ועדכניים בנושא.