טיפולי שורש -כל המידע על טיפולי שורש | פרופ איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  מאמרים בנושא טיפולי שורש

  טיפולי שורש נחשבים לטיפולים נפוצים ויעילים מאוד בקרב האוכלוסייה, בהיותם מסייעים לשקם ולשמר שיניים טבעיות שנפגעו בעקבות דלקת בשן, עששת, מחלת חניכיים, חבלה חמורה, סדקים וכדומה. בצורה זו, ניתן יהיה להמשיך ולהשתמש בשן הטבעית בעתיד באופן תקין וללא כאבים, בלי צורך לבצע עקירה.

  בענף רפואת השיניים, מדובר בהליך יחסית פשוט, בעל שיעורי הצלחה גבוהים, אולם ישנה חשיבות לעשותו אצל רופא שיניים מקצועי, מנוסה ומיומן שעבר התמחות ספציפית בתחום וביצע בהצלחה טיפולי שורש מורכבים, הרי הוא המומחה לטיפולי שורש עם רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות. כך, תוכלו להיות שקטים ובטוחים שאתם זוכים לקבל את הטיפול האיכותי, המקצועי והמתאים ביותר לנסיבות המקרה ולחסוך עגמת נפש והוצאת כספים מיותרים בעתיד.

  מתי מתעורר צורך בטיפול שורש?

  טיפול שורש מטפל ביסודיות בזיהומים המתגלים בתעלות השורש – בעצב השן וברקמות הפנימיות, הנגרמים כתוצאה ממחלת העששת, ריקבון בשן, מחלת חניכיים, חבלה ישירה ועוד ואשר גורמים להופעה של כאבים חריפים, נפיחות, קשיים לאכול וללעוס וכן הלאה. במקרים אלה, מתפתחת דלקת בשן ובסביבתה, כאשר ללא קבלת טיפול רפואי דחוף ונכון, השן עלולה למות ויהיה צורך לבצע עקירה כאחד מהסיבוכים האפשריים. לכן, באמצעות טיפול שורש מקיף ומקצועי, הנעשה ברקמת המוך שנפגעה ניתן להציל את השן כולה.

  מה כולל טיפול שורש?

  טיפולי שורש מבוצעים בהרדמה מקומית של אזור השן שנפגעה, כאשר במהלכם חושף רופא השיניים את תעלות השורש, מסיר את רקמת המוך הפגועה במלואה ואז מנקה ומחטא את התעלות מחיידקים ושאריות של חומר אורגני, באמצעות כלים וחומרים מיוחדים. לאחר מכן, אוטם הרופא את החלל שנוצר במוך השן בסתימת שורש, ומעליה עושה סתימה זמנית. את המשך הטיפול מבצע הרופא המשקם וברוב המקרים, לאחר טיפול שורש, המומחה לשיקום יתקין על השן מבנה וכתר, תלוי בחומרת הנזק וכמות הרקמה שהוסרה. חשוב לציין, כי ההחלטה הסופית מתי לעשות טיפול שורש נעשית על ידי רופא השיניים המומחה לאחר בדיקה מקיפה ויסודית של כל השיניים בפה, בהתבסס על צילומי רנטגן עדכניים המאפשרים להעריך את רמת הנזק שנגרמה בשן.

  איזה טיפולים משלימים את טיפולי השורש?

  פעמים רבות, לאחר שעושים טיפולי שורש, עולה צורך להמשיך ולעשות טיפולים משקמים שמטרתם להגן על השן החלשה שנותרה, להשלים את החלק שהוסר מהשן שייראה אסתטי וכן לאפשר המשך תפקוד תקין ויעיל בשן במהלך אכילה וטחינת המזון ולצורך תמיכה בלסת וביתר סוגי השיניים בפה. תהליך שיקום השן כולל טיפולים נחוצים כגון יצירת מבנה לשן ובניית כתר חרסינה. יש לציין, כי ההחלטה איזה טיפולים משקמים דרושים למטופל, נתונה לשיקול דעתו של הרופא המשקם על פי חומרת הנזקים שנגרמו לשן מבחינה תפקודית ואסתטית. באפשרותכם לגלול מטה ולהמשיך לקרוא מאמרים מקצועיים רלוונטיים ומעשירים בנושא זה.