מאמרים בנושא השתלות שיניים וטיפולים נוספים | פרופ איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  מאמרים בנושא השתלת שיניים

  בענף רפואת השיניים של ימינו, נחשבת השתלת שיניים להליך רפואי נפוץ ופשוט יחסית, המהווה פתרון איכותי ויעיל, לאנשים רבים הסובלים מאובדן שיניים כתוצאה מחבלה, עקירה, מחלה או הרס של השיניים במהלך חייהם. שתלים הם תחליף איכותי הדומה מאוד במראה לשיניים טבעיות, הם מייתרים את הצורך להשתמש בשיניים תותבות ומעניקים למטופלים את היכולת לתפקד עם הפה והשיניים בצורה תקינה, תחושה רגילה בחלל הפה, מראה אסתטי מושלם וכן משפרים במידה ניכרת את בריאותם, איכות חייהם ואת הרגשתם וביטחונם העצמי והחברתי.

  השתלת שיניים הוא הליך כירורגי חדשני ומהפכני, בעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, המצריך ידע, מיומנות ומקצועיות רבה של רופא השיניים המטפל. כמו כן, שתלים דנטליים הם פתרון מהיר ואיכותי למשך זמן ארוך כאשר חשוב לעשות מעקב רפואי ולהקפיד על תחזוקה והיגיינה נכונה וטובה של השיניים והפה. שיקום הפה הוא תהליך רפואי מתמשך ומורכב, המותאם לכל מטופל לפי נסיבות המקרה וסוג הטיפול הנדרש. חשוב לעבור את הפרוצדורה רק אצל רופא שיניים אשר עבר הכשרה מקצועית מקיפה וייחודית בתחום שיקום הפה, לו יש את הידע והניסיון הדרושים לאבחן, לתכנן ולבצע את הטיפול הרצוי ברמה גבוהה, בקלות ובצורה הטובה ביותר, בהתאמה למצב הבריאותי ולצרכים האישיים של כל מטופל. איזה טיפולים כלולים במסגרת שיקום הפה?

  הסיבות הנפוצות לביצוע השתלת שיניים

  שתלים בשיניים הם פתרון אידיאלי במקרים של שן או כמה שיניים חסרות בפה, כתוצאה מגורמים של עששת הפוגעת בשכבה החיצונית של השן (אמייל) ובמקרים חמורים ברקמה הפנימית (מוך השן), מחלות ודלקות בחניכיים הנגרמות על ידי חיידקים או מחלות כרוניות דוגמת סכרת, חבלה, מכה או פגיעה חזקה בפה, עישון מסיבי לאורך זמן ועוד. במקרים אלה ואחרים של אובדן שיניים, שתלים מחליפים את שורש השן והם לא נראים מבחוץ לאחר השלמת ההליך.

  איך מבצעים את ההליך?

  השלבים העיקריים בעת ביצוע השתלת שיניים הם – במקרה בו השן נמצאת בחלל הפה צריך ראשית לעקור אותה ולפנות מקום להכנסת השתל. לאחר מכן מבריגים את השתל לתוך העצם בלסת, תופרים ומכסים את המקום ברקמות של החניכיים. בשלב הסופי לאחר שהאזור החלים, ניתן להרכיב על השתל את המבנה ועליו מרכיבים את הכתר, שזהו בעצם החלק הבולט שדומה לשן הטבעית. לקבלת מידע ופרטים נוספים, אנו מזמינים אתכם לגלול מטה ולקרוא עוד מאמרים מקצועיים בנושא.

  שיטות טיפול חדשניות בתחום

  All on 4 – 6: שיטה זו מבוצעת בפרק זמן קצר יחסית ואינה מצריכה נקיטה בהליך כירורגי מסובך. היא מיועדת למצבים בהם חסרות בפה כמה שיניים באותו צד, כאשר במסגרתה ניתן להשתיל באזור ספציפי ארבעה עד שישה שתלים בשיניים בזווית של עד 45 מעלות ועליהם מבריגים מערכת של שיניים חדשות בצורה קבועה. השתלת שיניים ביום אחד: בשיטה זו, המכונה גם שיטה חד שלבית, מחדירים שתלים דנטליים בעומק החניכיים בהליך כירורגי פולשני. במידה והשתלים נקלטו בצורה טובה בעצם הלסת והמצב הרפואי של המטופל מאפשר זאת, מרכיבים עליהם עוד באותו הליך את הכתר הסופי, בלי צורך להמתין מספר חודשים. עם זאת, חשוב לציין כי השתלת שיניים ביום אחד אינה מתאימה בהכרח לכל מטופל ומצריכה אישור ובדיקה מעמיקה של הרופא המטפל. על מנת לקבל מידע מקצועי נוסף אודות השתלת שיניים תוכלו לגלול מטה ולקרוא מאמרים מקיפים בנושא.לקבלת מידע ופרטים נוספים, אנו מזמינים אתכם לגלול מטה ולקרוא עוד מאמרים מקצועיים בנושא.