כיצד זה מתבצע?

שיטת All on 6-4 מתבססת על החדרת שתלים דנטליים בזווית קיצונית של 45 מעלות, ללא השתלת עצם וללא הרמת סינוס. בצורה זה נמנע הצורך בבניית עצם בלסת העליונה והגבהת רכסים בלסת התחתונה. בטיפול אחד, נעקרות כל השיניים הרעועות ובמקומם מחדירים את השתלים. חשוב להדגיש שהשיטה מיועדת למטופלים עם חסר שיניים מלא בלסת.
על השתלים הללו מורכבת תותבת זמנית אשר תוחלף לאחר כמה חודשים בגשר שלם עשוי כתרים מחרסינה. כל התהליך אורך כשמונה חודשים בלבד ואינו מצריך טיפולים כירורגיים כמו הרמת סינוס, השתלת עצם או הגבהת רכסים.

חסרונות ניכרים

הרצון לקצר תהליכים כירורגיים ודנטליים הוא רצון מובן ואף נלקח בחשבון. אף אדם אינו רוצה להמתין זמן רב עם תותבת זמנית ולא נוחה. לכן, רבים מחפשים את אותם קיצורי דרך לחיוך מושלם ובריא. אולם, יש לזכור כי גוף האדם ובכלל זה הפה, אינו כר לניסיונות פוחזים והוא צריך את הזמן שלו על מנת להחלים ולאפשר תהליכים נוספים.
אמנם, הלסת יכולה להחזיק גשר שלם על בסיס ארבעה שתלים בלבד אולם במקרה של חוסר קליטת שתל אחד בלבד, יקרוס השיקום לחלוטין ועלול לגרום לנזק ממשי שילווה בהמון כאב, עוגמת נפש, זמן וכסף לתיקון הנזק.
מבחינה פיזיקלית, נכון יותר להרכיב גשר כתרים מחרסינה על לפחות 6-8 שתלים על מנת לאבטח את השיקום במקרה של חוסר קליטת שתל אחד. לגוף יש קצב משלו, עדיף להקשיב לו ולפעול באחריות מאשר למהר ולהצטער לאחר מכן.