שתלים ושיקום הפה לאחר מכן – מדריך

שתלים הם אמצעי מתקדם ויעיל, בו משתמשים כיום במסגרת תהליך שיקום הפה. זאת, במטרה למלא שיניים חסרות בפה באופן קבוע ולהשיב אותן לתפקוד נורמלי ותקין. התקנת שתלים הוא טיפול איכותי בעל אחוזי הצלחה גבוהים, הזוכה לפופולריות רבה אצל מטופלים רבים בכל הגילאים. 

מהם שתלים דנטליים? 

שתלים דנטליים הם ברגים מטיטניום אותם מחדירים לעצמות הלסת של המטופל. זאת, במטרה לדמות שורשים של שיניים רגילות ולאפשר את שחזור השיניים החסרות באופן קבוע. במידה שיש צורך בשחזור מלא, אפשר בכל לסת להתקין מספר שתלים, כאשר ההמלצה היא בין שישה לשמונה שתלים לצורך תמיכה בשיקום קבוע לכל לסת. התקנת שתלים דנטליים במסגרת שיקום הפה מעניקה למטופלים מראה יפה ואסתטי, תפקוד שוטף רגיל ונוח ואיכות חיים גבוהה לטווח ארוך. זאת בתנאי שהטיפול מבוצע על ידי רופא בעל ניסיון רב בתחום ורצוי שיהיה מומחה לשיקום הפה.

איך מתחילים בתהליך?

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לגשת לבדיקה והתייעצות אצל רופא שיניים מומחה לשיקום הפה. המומחה יאבחן בצורה מקצועית ומקיפה את מצב הפה והחניכיים באמצעות בדיקה פיזית וצילומי רנטגן המדגימים באופן תלת מימדי את עצם הלסת – CT. בהתאם לממצאים, הרופא יחליט לגבי שיטת השיקום המתאימה, אופי הטיפולים ומשך התוכנית כולה. זאת, בהסתמך גם על בחינת מצב הבריאות הכללי, התזונה ואורח החיים. 

מהם שלבי התהליך? 

השלב הראשון – התקנת השתל: זהו הליך כירורגי רגיל הנעשה בהרדמה מקומית, בו מחדיר רופא השיניים את השתל אל עצם הלסת. התקנת השתל אינה מלווה בכאבים ובסיומה מתחילה קליטת השתל בלסת. קליטת השתל לעצם הלסת אורכת לרוב בין 2עד 4 חודשים, במהלכה תאי עצם חדשים עוטפים את השתל ומייצבים אותו.

השלב השני – חשיפת השתל: לאחר שהשתל נקלט בלסת, רופא השיניים חושף אותו ומחבר עליו כיפה ממתכת. חשיפת השתל מתוך החניכיים נועדה להכין אותו לשלב השיקום בו יותקן עליו הכתר הסופי. 

השלב השלישי – שיקום על גבי השתל: אחרי תקופה של כשבועיים-שלושה, מתקין רופא השיניים המשקם את שן החרסינה שהותאמה והוכנה מראש.  

מהו שיקום הפה? 

שיקום הפה הוא תחום נרחב ומיוחד ברפואת שיניים שמטרתו לשפר את בריאות הפה והשיניים, ברמת התפקוד השוטף ובפן האסתטי. מדובר על מגוון טיפולים מתקדמים ואיכותיים, הנעשים על ידי רופא שיניים מומחה שעבר הכשרה מקצועית לכך. שיקום הפה כולל השתלות שיניים, שחזורי שיניים, התקנת כתרים, גשרים, השתלת עצם בחניכיים, ניתוחי לסת, טיפולי שורש וכדומה. בסוף תהליך השיקום נהנים המטופלים משיניים חדשות, יפות ובריאות שישמשו אותם שנים ארוכות. 

בפועל, שיקום הפה לאחר השתלות שיניים כולל התקנה של כתר סופי, גשר או תותבת. לשם כך יש להיפגש מספר פעמים עם רופא השיניים ו/או המעבדה כדי להכין את השן בצורה מדויקת וטובה מבחינת המידות, הצורה והצבע המתאימים. 

כמה זמן אורך שיקום הפה? 

השיקום הוא תהליך כירורגי שיכול להימשך גם מספר חודשים. זאת, בהתאם למשך הקליטה של השתל בלסת, טיב העצם והיציבות שלה, מיקום השתל בפה, מצבם הבריאותי של החניכיים ויתר השיניים בחלל הפה ועוד. חשוב להבין שתהליכים אלה לוקחים זמן והרצון להאיץ אותם יכול להכשיל את תהליך השיקום כולו. 

האם צריך להיות במעקב רפואי? 

לאחר היקלטות השתל אצל המטופל, חשוב מאוד לעשות מעקב קפדני ולהגיע לבדיקה וביקורת תקופתית, בהתאם להנחיות רופא השיניים. כך ניתן לאבחן בעיות או שינויים כלשהם מראש, לטפל בהם בהקדם ולמנוע את החמרת המצב בעתיד. 

מהם היתרונות של מרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי?

הטיפולים השונים לשיקום הפה נחשבים להליכים חדשניים, עדינים ומדויקים, המצריכים מומחיות ניסיון עשיר ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת. למרפאת המומחים ניסיון וותק של שנים רבות, ציוד מקיף ומתקדם בתחום, חומרי גלם באיכות גבוהה, רמת גימור ואסתטיקה מושלמות ויחס אישי ונעים. מרפאת המומחים של פרופ' מיזיריצקי הינה מהחלוצות בארץ ובעולם בשימוש בציוד דיגיטלי מתקדם ומדוייק כמו סורק אופטי ללקיחת מטבעים בפה המטופל וטכנטולוגיות דיגיטליות מתקדמות ליצור השחזורים והשיקום.

לפרופ' מיזיריצקי, רופא שיניים מקצועי ומומחה לשיקום הפה, ידע מקצועי רב וניסיון עשיר של מעל 25 שנה בתחום ההשתלות ושיקום הפה, כאשר לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפולים אישית לפי מצבו הבריאותי וצרכיו הספציפיים.