הכנת סד לילה

סד לילה הוא בבחינת המענה הראשוני והמתבקש בעקבות שחיקת שיניים. סד הלילה מבצע שתי פעולות בו זמנית: הוא מונע את שחיקת השיניים אך גם מרפה את שרירי הלעיסה. סד הלילה מורכב בדרך כלל על הלסת העליונה ורק במקרים של שחיקת שיניים ביום הוא מורכב על הלסת התחתונה.
סד לילה עשוי חומר אקרילי ומותאם בדיוק ללסת של המטופל. כאן נודעת חשיבות לטיב המומחה שאליו פונים. מומחה לשיקום הפה אשר לו ניסיון ויכולות גבוהות יתאים לכם סד לילה שלא יפגע בתחושתכם ובתפקוד של הפה. מדובר על מבנה מדויק שאותו מכין המומחה ביחד עם טכנאי, בדומה לתותבת.
ישנן תופעות לוואי לחבישת הסד שעליהן יש לתת את הדעת. הרכבת הסד תוביל לריור ותחושה לא נעימה בשיניים. בנוסף, הטעם והריח שלו אינם נעימים במיוחד. יחד עם זאת 90% ממרכיבי הסד מדווחים כי לאחר תקופת הסתגלות קצרה הם התרגלו להרכבת הסד בלילה והם אינם מרגישים בו כלל.
סד הלילה מונע שחיקת שיניים. זהו אביזר רפואי לכל דבר וכך יש להתייחס אליו, הוא מונע את כאבי הראש, כאבי המפרקים והתקצרות השיניים. בד בבד עם הכנת הסד יש לחשוב על שיטות טיפול אחרות, תרופתיות או נפשיות. זכרו, שחיקת שיניים היא תוצר של לחץ נפשי. אם תפחיתו אותו או תמצאו דרך להתגבר עליו, תיעלם גם התופעה.

תחזוקת סד לילה

סד לילה עשוי מאקריל ועל כן יש לשמור על ניקיונו באופן שוטף. ניתן לרחוץ אותו ואף לשטוף עם סבון ובנוסף, ניתן להשרותו בחומר כימי מיוחד אותו ניתן לרכוש בכל בית מרקחת. סד הלילה נשחק בעצמו ועל כן יש להגיע לביקורת אצל מומחה לשיקום הפה על מנת לבצע התאמות חדשות ולוודא את תקינותו של הסד.

טכנולוגיות חדשות

גם בתחום שחיקת השיניים ישנם פיתוחים חדשים אשר יכולים להקל על המטופלים. לאחרונה הומצא סד לילה חדש אשר מולבש רק על השיניים החותכות העליונות ועל ידי כך מונעים את הפעולה הלא מודעת והרפלקסיבית של שחיקת השיניים.
הסד החדשני מסתמך על מערכת השרירים בפה הקשורים לפעולת הלעיסה ועל הכוח המופעל בעטיה. סד זה קטן יותר ואינו מלווה בתופעות לוואי.

זיהוי והכוונה

סד לילה יכול להציל את השיניים מהצורך בשיקום. ככל שתמהרו יותר לזהות את התופעה ולטפל בה, כך יגבר הסיכוי להפחתה משמעותית בפעולת השחיקה. מומחה לשיקום הפה אשר יכין לכם סד לילה מותאם אישית, גם ימליץ על דרכי טיפול נוספות, דרכים להפחתת הלחץ וקביעת ביקורות תקופתיות.

לקריאה נוספת בנושא:
שחיקת שיניים
מומחה לשיקום הפה