לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  מחיר כתר זירקוניה וכתר חרסינה

מחיר כתר זירקוניה וכתר חרסינה

מדוע יש הבדלים במחירי הכתרים?

כתרים רגילים עשויים ממתכת דנטלית אפורה המצופה בחרסינה. לרוב, המראה המתקבל הוא יפה ומדויק אולם, יכול לקרות מצב של הופעת פס כחול או אפור סביב הכתר עקב נסיגת חניכיים וחשיפת קו החיבור המתכתי בין הכתר לחניכיים. החלק שבא במגע עם השן והחניכיים הוא המתכת הדנטלית של ליבת הכתר. ישנן שגשוגות שונות של מתכות דנטליות המחולקות למתכות לא אצילות, מתכות חצי אצילות ומתכות אצילות שלהן הרכב של מעל 50% זהב בשגשוגת. מקובל הוא שככל שבהרכב השגשוגת יש יותר מתכת אצילה הכתר יותר איכותי. כמובן שמחירי הכתרים לשיניים ישתנו בהתאם לסוג המתכת ממנה עשויה הליבה של כתר חרסינה ומחירי הכתרים יהיו גבוהים יותר כאשר משתמשים במתכות יותר אצילות. אצל אחוז קטן מהאוכלוסייה נתקלים ברגישות ואלרגיה לחלק מהחומרים הנמצאים במתכות לא אצילות.

מהם כתרי הזירקוניה?

התפתחות הטכנולוגיה והמודעות לצרכים האסתטיים של המטופלים הולידו את כתרי הזירקוניה שהם בעלי אסתטיקה גבוהה יותר מכתרי מתכת אפורה המצופים בחרסינה. כמובן המחיר של כתרי זירקוניה גבוה יותר מכתרי החרסינה הרגילים על בסיס מתכת.
הזירקוניה זהו חומר קשה וחזק שיכול להחליף במקרים רבים את המתכת בכתרים והחניכיים מקבלות אותו ללא כל תגובה או גרוי, בהנחה שרופא השיניים ביצע עבודה וכתר מדויקים. ניתן לייצר כתרי זירקוניה בטכנולוגיה מאוד מתקדמת בה כיפת הזירקוניה מיוצר ללא מגע יד אדם ובצורה מאוד מדויקת על ידי מחרטה ממוחשבת לאחר שהשן עוברת סריקה על ידי סורק הנמצא במעבדה או במרפאת השיניים. כיוון שהצבע של הזירקוניה בהיר, גם אם בעתיד תחול נסיגת חניכיים סביב הכתר והשוליים של כתר הזירקוניה יחשפו, לא נראה פס שחור או אפור סביב הכתר כיוון שהוא עשוי מחומר שהוא כולו בצבע השן וללא מתכות.

המחיר והאיכות של כתרי הזירקוניה

אני משתמש בכתרי חרסינה על בסיס זירקוניה לכל הכתרים שאני מבצע בשיניים הקדמיות ולעיתים גם באחוריות, בהתאם למקרה ,לצרכים ולדרישות המטופל. טווח המחירים של כתר זירקוניה נע בין 6500-4500 ש"ח ההבדל נובע ממיקום הכתר, כשמדובר בשן קדמית נדרשת רמת אסתטיקה גבוהה יותר ולכן העלות תהיה גבוהה יותר לעומת כתר אחורי. המחיר של כתרי זירקוניה גבוה יותר מכתרי החרסינה הרגילים על בסיס מתכת הן בגלל עלויות החומר והן בגלל שיטות היצור המתקדמות. המומחה לשיקום הפה הינו רופא השיניים בעל ההכשרה הרשמית הרחבה והמעמיקה ביותר לביצוע כתרים ולכן יש לצפות שהתוצאה הסופית של איכות, דיוק ואסתטיקה של הכתרים תהיה הגבוהה ביותר שניתן להסיג. המומחה לשיקום הפה עובד בד"כ עם טכנאי מעבדת שיניים מעולים שתרומתם להצלחת הכתרים מאוד גבוהה. על כן יש לצפות שכתר חרסינה שמבוצע על ידי מומחה לשיקום הפה יחזיק מעמד יותר שנים בפה ולרוב מחירי כתרים לשיניים המבוצעים על ידי מומחה לשיקום הפה גבוהים יותר לעומת רופא שיניים כללי שאינו מומחה לשיקום.
לקריאה נוספת מדוע יש לבחור מומחה לשיקום הפה

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!