כך תוכלו לשמור על שיניים לבנות ומבריקות | פרופ' איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
ראשי  /  כך תוכלו לשמור על שיניים לבנות

כך תוכלו לשמור על שיניים לבנות

שינוי של רק שניים או שלושה גוונים של השיניים שלכם, יכול לשנות את החיוך שלכם לטובה. עם זאת, כדאי שהמטרה שלכם תהיה השגת הלובן האופטימאלי האישי שלכם, כדי להמשיך לשמור על המראה הטבעי של השיניים.

עד כמה ניתן להלבין את השיניים שלכם? ובכן, הדבר תלוי בגורמים רבים. בחלק מהגורמים אתם יכולים לשלוט (כמו, אם להשתמש בשיטת הלבנה זו או אחרת(, ובחלקם לא (כמו הצבע הטבעי של השיניים שלכם, או עד כמה יגיבו השיניים שלכם לטיפול ההלבנה).

אפשר לבצע הלבנת שיניים באמצעות תכשירים שזמינים בבתי המרקחת או על ידי ביקור אצל רופא השיניים. החומרים שתרכשו בבית המרקחת מכילים ריכוזים נמוכים יותר של חומרים פעילים לעומת המוצרים בהם משתמשים רופאי השיניים. חשוב לדעת כי ריכוזים נמוכים יותר עלולים לגרום לתוצאות פחות דרמטיות.

גם משחות שיניים שמכילות מרכיבים להלבנה, יכולות לעזור להסיר כתמים ולשמור על שיניים מולבנות בעלות נמוכה ביותר.

עם זאת, טיפול להלבנת שיניים לא מלבין את השיניים שלכם לעולם ועד. אם השיניים שלכם חשופות למזונות ולמשקאות שגורמים להכתמה, יש לצפות שהלבנת השיניים תתחיל לדעוך כחודש לאחר הטיפול. אנשים שנמנעים ממזונות ומשקאות מכתימים, עשויים ליהנות משנה או יותר של שיניים לבנות לאחר טיפול ההלבנה.

עבדתם קשה כדי להשיג שיניים לבנות, אז כיצד תוכלו לשמור על שיני הפנינים שלכם לאורך זמן? ובכן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת:

– הימנעו מצריכה או מחשיפה של השיניים למוצרים שמכתימים את השיניים, כמו קפה, תה ויין אדום. אם תבחרו לצרוך משקאות מכתימים, עדיף לשתות בקשית וכך לעקוף את המגע הישיר של המשקה בשיניים הקדמיות שלכם.

– שטפו או צחצחו את השיניים מיד לאחר שצרכתם משקאות או מזונות מכתימים.

– פעלו לפי כללי היגיינת הפה. צחצחו שיניים לפחות פעמיים ביום והשתמשו בחוט דנטלי לפחות פעם ביום, כדי להסיר את רובד הפלאק.

– השתמשו במשחת שיניים מלבינה (פעם או פעמיים בשבוע בלבד), כדי להסיר את הכתמים מפני השטח ולמנוע הצהבת השיניים. בשאר הזמן השתמשו במשחת שיניים רגילה.

– השתמשו בתכשירי הלבנה. ייתכן ותצטרכו להשתמש בתכשיר להלבנת שיניים כל שישה חודשים או לאחר שנה או שנתיים, תלוי בשיטת ההלבנה שבה אתם משתמשים. אם אתם מעשנים או מרבים לשתות משקאות מכתימים, ייתכן שתצטרכו להשתמש בתכשיר ההלבנה לעיתים קרובות יותר.
סוגי המזונות והמשקאות מהם יש להיזהר

כפי שאתם יכולים להבין בעצמכם, מאכלים ומשקאות צבעוניים מאוד, נוטים להיות מכתימי השיניים הגדולים ביותר. כמו שאתם מודאגים מיין אדום שנשפך על המפה הלבנה, כך היין יכתים גם את השיניים שלכם. ככל שהצבע אינטנסיבי יותר, כך גם הפוטנציאל שלו להכתים את השיניים גדול יותר.

מלבד המאכלים והמשקאות שהוזכרו למעלה, גם מוצרים כמו קולה, משקאות אנרגיה, דובדבנים ואוכמניות, רוטב סויה, סוכריות וממתקים – תורמים להכתמת השיניים.

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם בהקדם

  • מומחי רפואת השיניים המובילים
  • הציוד המקיף והמתקדם בישראל
  • 25 שנות נסיון בהשתלת שיניים
  • תכנית טיפולים בהתאמה אישית
החזירו לעצמכם את החיוך!