שיקום הפה- מבחר מאמרים שנושא שיקום הפה | פרופ איתן מיזיריצקי
לקביעת תור
לייעוץ
עוד היום
להתייעצות
בוואטסאפ
מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

מאמרים בנושא שיקום הפה

שיקום הפה מהווה פתרון טיפולי חדשני ויעיל עבור אנשים רבים באוכלוסייה, הסובלים מנזקים ובעיות בדרגות חומרה שונות, בתפקוד השיניים, הלסתות וחלל הפה ובמראה האסתטי שלהם. כך, מדובר במגוון טיפולים דנטליים – רפואיים, כגון: שחזור שיניים, טיפול שורש, התקנת כתר זמני, השתלת שיניים, עקירה כירורגית, הלבנת שיניים, תותבות וגשרים, הנעשים על ידי רופא שיניים מקצועי ובעל מומחיות בשיקום הפה.

מהו שיקום הפה?

מדובר בתחום מומחיות ספציפי ונרחב ברפואת שיניים, שמטרתו להביא לתפקוד תקין ומיטבי ולשיפור המראה החיצוני של השיניים, החניכיים והלסתות, המשפרים משמעותית את איכות החיים של ציבור המטופלים מבחינה פיזית, נפשית וחברתית. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה בתחום רפואת השיניים, ניתן לשקם את הפה באופן מלא וקבוע באמצעות שיטות טיפול מתקדמות, בהן שתלים דנטליים, גשרים, ציפוי כתרים, השתלת עצם בחניכיים, ניתוחי לסת ועוד. שיקום הפה הוא תהליך רפואי מתמשך ומורכב, המותאם לכל מטופל לפי נסיבות המקרה וסוג הטיפול הנדרש. חשוב לעבור את הפרוצדורה רק אצל רופא שיניים אשר עבר הכשרה מקצועית מקיפה וייחודית בתחום שיקום הפה, לו יש את הידע והניסיון הדרושים לאבחן, לתכנן ולבצע את הטיפול הרצוי ברמה גבוהה, בקלות ובצורה הטובה ביותר, בהתאמה למצב הבריאותי ולצרכים האישיים של כל מטופל. איזה טיפולים כלולים במסגרת שיקום הפה?

איזה טיפולים כלולים במסגרת שיקום הפה?

שיקום הפה כולל בחובו מגוון רחב של הליכים רפואיים חדשניים, בעלי רמת מורכבות משתנה, הבאים לתת מענה איכותי ויעיל למצבים של שחיקת שיניים, בעיות סגר, שברים ופגיעות בשיניים, מחלות ודלקות חניכיים, עששת, ריקבון וחורים בשיניים, זיהום חיידקי נסיגת חניכיים וכן הלאה. כך, ישנם טיפולים הנחשבים לפשוטים ושכיחים יותר, בהם סתימת חור בשן, הלבנת שיניים, עקירה כירורגית, טיפול שורש, ציפוי כתרים והתקנה של כתר זמני וישנם הליכים מורכבים דוגמת השתלת שן, שיניים תותבות, ניתוח לסת, השתלת עצם בחניכיים ועוד. חשוב לציין, כי בחלק מהמצבים של שיקום הפה תידרש מעורבות של גורם מקצועי נוסף המתמחה בניתוחי פה ולסת, יישור שיניים, השתלות, שחזורים ועוד.

מה חשוב לדעת?

לפני שניגשים לביצוע הליך רפואי של שיקום הפה, חשוב לקיים הרופא המומחה, פגישת ייעוץ, במסגרתה תקבלו חוות דעת מקצועית והסבר מפורט לגבי שלבי הטיפול, לוח הזמנים והעלויות הכספיות. לאחר מכן, יש לקבל מהרופא תכנית טיפול אישית מפורטת, המסתמכת על בדיקות מקיפות שנעשו בחלל הפה ובשיניים, המצב הבריאותי הכללי ופרמטרים נוספים כגון אורח חיים, הרגלי תזונה, מצב נפשי וכדומה. בשלב זה תקבלו מידע לגבי משך התהליך, האם מדובר בשיקום קבוע או נייד, אילו טיפולים ספציפיים דרושים, באיזו תדירות, באילו חומרים משתמשים ועוד, כאשר לאחר ביצוע הפרוצדורה הרפואית יש להקפיד על ניקיון והיגיינה של השיניים והפה. לקבלת מידע ופרטים נוספים, אנו מזמינים אתכם לגלול מטה ולקרוא עוד מאמרים מקצועיים בנושא.